POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Pięciu kierowców minionego weekendu straciło prawo jazdy z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Policjanci każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu eliminując z dróg kierujących, którzy świadomie przekraczają dozwoloną prędkość.

Tego rodzaju wykroczenie już od dawna stanowi jedną z najczęściej występujących przyczyn wypadków drogowych. Uświadamiamy sobie to jednak dopiero wówczas, kiedy dojdzie do tragedii.

Dlatego funkcjonariusze ze średzkiej drogówki przy użyciu videorejestratora sprawdzają, czy kierowcy stosują się do przepisów ruchu drogowego. Miniony weekend pokazał, że nie wszyscy. Policjanci ujawnili pięciu kierujących pojazdami, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h.

Kierującym, który miał najwięcej na liczniku, był 31-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego, który jechał Mercedesem drogą krajową 94 z prędkością 111 km/h przy obowiązującej „50-tce”. 23-latek z Wrocławia poruszał się w terenie zabudowanym z niewiele mniejszą prędkością, bo 108 km/h. Obaj stracili prawo jazdy oraz otrzymali 10 punktów karnych i mandat.

Kolejni kierowcy przekraczali dozwoloną prędkość jazdy o 54, 55 i 61 km/h. Oni również ponieśli stosowne konsekwencje i stracili prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące.

echo/asp. szt. Marta Stefanowska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA