POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Nowe boisko wielofunkcyjne

Nowa nawierzchnia na boisku wielofunkcyjnym fot.: rfp/Powiat Średzki

Władze powiatu średzkiego dbają o kondycję swoich uczniów. Właśnie kończy się modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej.

Modernizacja była konieczna ze względu na bardzo zły stan nawierzchni, liczne spękania i wybrzuszenia, a także z powodu likwidacji bardzo starego asfaltowego boiska przy szkole i Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej. Dzięki niej dotychczasowe boisko o wymiarach 36x20m pełniące głównie funkcję kortu oraz boiska do siatkówki zwiększy swoją funkcjonalność, a także zyska nową jakość.
 
Na boisku położono już nowe warstwy z granulatu gumowego. Wymalowano też większość linii. Na dniach zamontowane zostaną kosze do koszykówki i zakupiony zostanie sprzęt tj.: siatki, bramki przenośne, sprzęt do badmintona, palanta, unihokeja. Z obiektu jednocześnie będzie mogło korzystać do 24 osób i służyć będzie ono przede wszystkim uczniom Powiatowego Zespołu Szkół w nr 1 w Środzie Śląskiej, do którego uczęszcza blisko 500 uczniów.
 
– Bardzo się cieszę z decyzji o modernizacji. Pomimo trwającej teraz pandemii na pewno w przyszłości boisko będzie świetnie służyć naszym uczniom, a jeśli szkoła podejmie taką decyzje również mieszkańcom – mówi Sebastian Burdzy, wicestarosta powiatu średzkiego. – Bardzo dziękuję dyrekcji oraz nauczycielowi wychowania fizycznego Dariuszowi Jurczenko za zaangażowanie oraz czynny udział w opracowaniu koncepcji boiska i jego wyposażenia. Dzięki dobrej współpracy powstanie ciekawy obiekt sportowy zachęcający do amatorskiej gry w kosza, siatkówkę, tenisa, unihokeja oraz piłki nożnej – dodaje wicestarosta.

rfp - Powiat Średzki

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nowe boisko wielofunkcyjne

  2021-04-06 11:40:32

  gość: ~Marek

  wreszcie....

 • 2021-04-06 11:56:26

  gość: ~Elektromet

  Czy boisko zostało powiększone? Boisko asfaltowe zostało wyburzone?

 • 2021-04-06 19:31:57

  gość: ~Plantatorka

  ostatnio dodany post

  @~Elektromet
  A co z tym asfaltowym? Kiedy będzie modernizowane? Przecież tam jest potrzebny kompleks do zajęć na powietrzu, a nie odnowione małe boisko dla jednej klasy !!! Zarząd do roboty !!!!!

REKLAMA