POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Ruszył drugi nabór wniosków o wymianę źródeł ciepła

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Gminy Malczyce i Kostomłoty ogłosiły, że do 1 czerwca składać można wnioski o wymianę źródeł ciepła. Jeszcze dziś ogłoszenie powinno pojawić się w gminie Środa Śląska.

Druga runda naboru wniosków o udzielenie grantów w celu realizacji projektu „Poprawa jakości powietrza poprzez modernizację systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych w gminach powiatu oławskiego, strzelińskiego i średzkiego” rozpoczyna się dziś, 6 kwietnia i potrwa do 1 czerwca. Liderem programu jest gmina Domaniów, a jako partnerzy uczestniczą także trzy gminy z powiatu średzkiego: Kostomłoty, Malczyce i Środa Śląska.

Celem programu jest poprawa jakości powietrza poprzez modernizację systemów grzewczych, zmierzających do ograniczenia niskiej emisji. - Projekty będą dotyczyć wymiany nieefektywnych źródeł ciepła (piece węglowe) na kotły zasilane pelletem, gazem, systemy OZE (pompy ciepła), energie elektryczną wspomaganą panelami słonecznymi na, które można otrzymać dofinansowanie wynoszące do 85 proc. kosztów kwalifikowalnych inwestycji, jednak nie więcej niż 25 tys. złotych - wyjaśniali w lutym urzędnicy Urzędu Gminy Kostomłoty.

Na stronie internetowej gminy Malczyce pojawiło się ogłoszenie o naborze. Pełna lista dokumentów niezbędnych do ubiegania się o dofinansowanie w gminie Malczyce znajduje się w zakładce Dla Mieszkańca - Wymiana źródeł ciepła.

Dokumenty do pobrania dla mieszkańców gminy Kostomłoty znaleźć można na stronie internetowej gminy. 

Po opublikowaniu dokumentów przez gminę Środa Śląska artykuł zostanie zaktualizowany.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA