POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Trzeciomajowe granie ze zmiennym szczęściem [Podsumowania, wyniki, tabele, komentarze]

LZS Osiek - Pogoń Miękinia 0:3 fot.: ph - echosredzkie.pl

Zawodnicy niższych lig "uczcili" Święto Narodowe Trzeciego Maja na zielonych murawach. W tej kolejce nie brakowało bramek, pewnych zwycięstw, ale i zaskoczeń.

IV liga: Pewne trzy punkty Mechanika w Mieście Cudów

Zawodnicy Zbigniewa Mandziejewicza jechali do Barda napędzeni sobotnim zwycięstwem nad Piastem Żerniki. Choć różnica punktowa do miejsca na podium wydaje się dość duża, w Brzezinie z optymizmem można spoglądać w kierunku górnej części tabeli. Poniedziałkowe spotkanie lepiej ułożyło się dla gospodarzy, którzy po 30 minutach gry prowadzili już 2:0. Goście jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania, dzięki bramkom Felipe da Silvy i Łukasza Deneki. Po zmianie stron strzelali już tylko zawodnicy Mechanika. Piłka do siatki wpadła po strzałach Marcina Antosiewicza i Mendesa Tavaresa i ostatecznie do zespół z Brzeziny wywiózł z Miasta Cudów trzy punkty.

Na początku to był trudny mecz, ale zaufałem moim kolegom i wiedziałem, że odjedziemy z tego wyjazdu z trzema punktami. Cieszę się, że gram w tym klubie, który bardzo dobrze mnie przyjął, który traktuje mnie bardzo dobrze. Nie czuję presji podczas gry, jestem wdzięczny osobom, które opiekują się klubem - mówi strzelec jednej z bramek i motor napędowy ofensywy Mechanika, Felipe da Silva. - Jeśli chodzi o trenera, jestem mu wdzięczny. Zawsze będę się starał jak najlepiej reprezentować klub, w którym pracuję. Z różnymi pomysłami, ale zawsze będę dawał z siebie wszystko - dodaje Brazylijczyk zapytany o to jak układa się jego współpraca z trenerem Mandziejewiczem.

Wyniki 24. kolejki IV ligi wschodniej

Mechanik Brzezina - Unia Bardo 4:2 (mecz rozgrywany w Bardzie, Mechanik gospodarzem)
Orzeł Ząbkowice Śląskie - Piast Nowa Ruda 1:1
GKS Mirków/Długołęka - Lechia Dzierżoniów (przełożony z powodu złego stanu boiska)
Pauza: Orzeł Lubawka

Kl. okręgowa: Polonia wypunktowana w Oleśnicy, czarna passa Odry trwa

Trudne spotkanie czekało w Oleśnicy podopiecznych trenera Grzegorza Sajewicza. Pogoń to zespół, który dotychczas tylko dwukrotnie doznawał porażki na własnym terenie. Jak się finalnie okazało, niespodzianki nie było i to gospodarze nie dali odjechać liderującej Baryczy Sułów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1, a jedyną bramkę dla Polonii Środa Śląska zdobył w tym meczu Robert Dutko. Pełna relacja z opisem przebiegu spotkania dostępna jest na oficjalnej stronie klubu.

- Porażka w tym spotkaniu była wkalkulowana, ale bramki które straciliśmy w tym pojedynku były zdobyte przez gospodarzy zbyt łatwo! Plan na kolejne spotkania - zwycięstwo i z "tyłu na zero", okazja do realizacji już w sobotę 8 maja w spotkaniu z Energetykiem Siechnice - komentuje na swojej oficjalnej stronie internetowej klub ze Środy Śląskiej.

Trwa natomiast czarna passa Odry Malczyce. Zespół Sławomira Samca-Talara uległ tym razem czerwonej latarni rozgrywek, Energetykowi Siechnice. Tym razem strzelenie trzech bramek nie wystarczyło, by wywieźć z obcego terenu choćby punkt.

A-klasa: Dobra passa Pogoni trwa, Sparta lepsza od Ciechowa

Na fali wydaje się być Pogoń Miękinia. Trener Januszewski udowadnia do tej pory, że zatrudnienie jego osoby było udanym manewrem. W Osieku dobrze zaprezentował się duet Ramiączek-Wiktorowski, który po raz kolejny swoimi bramkami zapewnił drużynie zwycięstwo. Zespół z Osieka natomiast nie przypominał już tej samej drużyny, która w sezonie 2017/2018 gromiła na swoim boisku Pogoń aż 9:0.

Mecz w Osieku był dla nas ważny z powodów mentalnych. Po dwóch świetnych meczach u siebie chcieliśmy podtrzymać dobrą passę w meczu wyjazdowym. Chłopcy zaprezentowali się dobrze, choć skuteczność w tym spotkaniu nie była naszą mocno stroną. To był taki trochę dziwny mecz. Mieliśmy przez cały czas przewagę nad przeciwnikiem, ale nie potrafiliśmy przełamać miejscowych. Koniec końców odnieśliśmy trzecie zwycięstwo z rzędu, z czego się bardzo cieszymy - komentuje Krystian Januszewski, trener Pogoni. - Nie patrzymy w tabelę, każdy mecz gramy na 100% i zobaczymy gdzie nas to zaprowadzi na koniec rozgrywek - dodaje pytany, czy zespół z Miękini zaczyna spoglądać w kierunku podium.

LKS Ciechów przystępował do meczu ze Spartą Miłcz po bolesnej porażce w Smolcu. Pierwsza połowa spotkania nie zwiastowała tego, jak finalnie wyglądał będzie wynik spotkania. Choć zarówno goście, jak i gospodarze, tymczasowo grający w Środzie Śląskiej, mieli swoje okazje, zawodnicy schodzili na przerwę przy wyniku 0:1. Po zmianie stron Sparta podwyższyła wynik, po czym straciła jednego ze swoich zawodników. Katem zespołu z Ciechowa okazał się Mateusz Urbaniak, który zdobył cztery bramki w tym spotkaniu, a jego zespół wygrał 5:0. LKS może mówić o sporym pechu, gdyż nie wykorzystał żadnej z dwóch podyktowanych przez sędziego jedenastek.

W pozostałych spotkaniach Zjednoczeni Polonia II Szczepanów wywieźli jeden punkt z boiska wyżej notowanych Bogdaszowic, a Zieloni Rakoszyce ulegli w Pęgowie tamtejszej Zorzy 1:2.

LZS Osiek - Pogoń Miękinia 0:3

A-klasa: Gościsław urywa punkt w meczu z Różaną, Tęcza bez szans w starciu z liderem

Kibice Wilków Różana z coraz wiekszym niepokojem spoglądają na ligową tabelę. Jeszcze niedawno, przed bezpośrednim starciem z liderem zespół mógł realnie myśleć o przejęciu prowadzenia w lidze. Po poniedziałkowych derbach gminy podopieczni trenera Ulanickiego spadli jednak na najniższy stopień podium. Starcie z czerwoną latarnią z Gościsławia miało być formalnością, finalnie zakończyło się na wyniku 3:3.

Niestety strata punktów i spadamy na trzecie miejsce. Mieliśmy dużo sytuacji, słupki, poprzeczki, ale wróciły stare demony braku skuteczności. Nic nas nie tłumaczy, zwyczajnie zagraliśmy słaby mecz od początku do końca. Brawo dla drużyny z Gościslawia, która konsekwentnie dążyła dzisiaj do korzystnego wyniku i to osiągnęła - komentował tuż po spotkaniu Daniel Ulanicki, trener Wilków Różana.

Potknięcie Wilków wykorzystał lider z Koskowic pewnie pokonując Tęczę Kwietno 5:1

B-klasa: Czarni notują drugą porażkę w sezonie

Czarni Białków przystępowali do rundy wiosennej z tylko jedną porażką na koncie. Taki dorobek spowodował, że kibice zaczęli patrzeć na ekipę z gminy Miękinia jako na faworyta każdego z wiosennych spotkań. Po dobrym starcie przyszło jednak pierwsze potknięcie. Czarni ulegli nieznacznie wiceliderowi, Orkanowi Borzęcin, 1:2, a jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Kamil Kuliński.

B-klasa: Piotrowice wciąż niepokonane

Trwa seria zwycięstw Klubu Sportowego Piotrowice. Zespół pokonał pewnie LKS Sadków 5:1, a hattrickiem popisał się Krystian Rybak. Po jednym trafieniu dołożyli Łukasz Kwiecień i Marek Skrzypiec.

- Od samego początku spotkania nasz zespół przejął inicjatywę, długo utrzymywał się przy piłce i z minuty na minutę coraz bardziej zagrażał bramce gości, co dało efekt w postaci szybko strzelonych bramek. Przez całą pierwszą połowę dominowaliśmy i kreowaliśmy wiele sytuacji strzeleckich, z czego wykorzystaliśmy tylko cztery. W dwóch sytuacjach bramkarza gości ratowali obrońc,y wybijając piłkę z linii bramkowej. Rezultatem 4:0 kończymy pierwszą połowę. W drugiej odsłonie dalej dominujemy i stwarzamy dużo sytuacji pod bramką gości. Dokładamy jeszcze jedno trafienie. Przy wysokim prowadzeniu w nasze szeregi wkradło się lekkie rozluźnienie co wykorzystali goście strzelając nam bramkę na 5:1. Podsumowując całe spotkanie odnosimy zasłużone zwycięstwo, będąc drużyną zdecydowanie lepszą - relacjonuje klub z Piotrowic.

Wyniki 14. kolejki B-klasy, gr. Wrocław VII

Tarant Krzyżowice - WKS II Wierzbice (brak informacji)
Zieloni Wilczkowice - GOKiS Kąty Wrocławskie (5 maja)
Galakticos II Solna - Polonia II Jaksonów (brak informacji)
GLKS Mietków - Polonia II Bielany Wrocławskie (brak informacji)
KS Piotrowice - LKS Sadków 5:1
Pauza: MKS Magnice

B-klasa: Trzynaste zwycięstwo Łowęcic, Wulkan lepszy od Zorzy

Jeszcze przed rozpoczęciem poniedziałkowej kolejki najciekawiej zapowiadał się mecz Błękitnych Chwalimierz ze Zjednoczonymi Łowęcice. Zespół z gminy Miękinia jest jednym z głównych faworytów do awansu, co potwierdzić miało bezpośrednie starcie z goniącą ekipą Błękitnych. Cztery gole Łowęcic, jedno trafienie Chwalimierza i różnica punktów pomiędzy oboma drużynami zwiększa się do pięciu punktów.

Zespół z Chwalimierza udowodnił w tym sezonie, że jest solidną drużyną, ale uważam, że to my zdominowaliśmy całe spotkanie. Od początku rundy narzucamy swój styl grania, mamy mocną i szeroką kadrę, co przekłada się na tempo, jakie fundujemy rywalom od pierwszych minut. Podchodzimy do każdego meczu tak samo zmotywowani, z pokorą i skupieniem. Każde trzy punkty mają tę samą wartość, nieważne z jakim rywalem gramy, robimy swoje i nie patrzymy na rywali - komentuje Jakub Wróbel, trener Zjednoczonych.

Sytuacja w górze tabeli jest bardzo ciekawa. Trzy punkty za mecz z Dromexem Piersno przypisano Piastowi Lutynia, a czwarty Orzeł Bukówek ostatecznie zwyciężył na boisku Odry Słup 4:3.

C-klasa: Huragan w Kulinie, Jeziorka lepsze w meczu na szczycie

Ciekawie było na boiskach C klasy, tradycyjnie nie brakowało bramek. Prowadzenie w tabeli utrzymały Jeziorka Zakrzów, pokonując Odrę Rzeczyca 4:2. Na pozycję wicelidera weszła ekipa Kusy Pogolewo Wielkie, pokonując LZS Zabłoto 8:0. Prawdziwy huragan przeszedł w Kulinie, gdzie Czarni ulegli zespołowi z Mrozowa 3:9. Kontaktu z górą tabeli nie stracił KS Rusko, pokonując 3:0 OSP Krzydlina Mała na obiekcie rywali.