POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Firma Armacell Poland wspiera akcję zbierania nakrętek

Odbiór nakrętek z siedziby firmy Armacell Poland fot.: Echo Średzkie

Serca, do których wrzucać można plastikowe nakrętki na stałe zagościły w wielu lokalizacjach powiatu średzkiego. Do akcji włączyła się również firma Armacell Poland.

Pojemnik na nakrętki stanął w siedzibie firmy w Środzie Śląskiej. 30 listopada ubiegłego roku usytuowany został w holu zakładu i od tego czasu pracownicy mogą w miejscu pracy dołączyć do szlachetnej akcji. Jak informuje Pani Anna Golonka z firmy Armacell Poland całą akcję zainicjowała Pani Marta Lipnicka, która skontaktowała się z osobą zaangażowaną w montaż takiego serca przy Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej.

Pomysł pojawił się podczas przerwy między sadzeniem drzewek przed szkołą, gdzie mieliśmy wcześniejszą akcję. Zwróciłam uwagę na to piękne serce przy CeKA i tak się stało, że spotkałam Mariusza Kargola, który tam działał. Spytałam skąd takie mają i jak wygląda sposób przekazywania... On polecił mi Jarosława Andrasza, do którego zadzwoniłam, a ten zgodził się wykonać dla nas takie serducho. Po czym skontaktowałam się ponownie z Mariuszem i po rozmowach z CeKA zaproponował dołączenie do ich akcji – opowiada Marta Lipnicka.

Poprzez ten gest firma, podobnie jak wiele instytucji w powiecie, pomaga w leczeniu i rehabilitacji małego Piotrusia Senczyny z Konar (gm. Udanin). Chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) i porusza się na wózku. Na co dzień potrzebuje systematycznej i kosztownej rehabilitacji.

echo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • Firma Armacell Poland wspiera akcję zbierania nakrętek

  2021-05-20 17:28:20

  gość: ~Hej

  Ciekawe ile osob zachoruje przez wyziewy z waszej fabryki

 • 2021-05-20 23:06:18

  gość: ~Mieszkaniec

  Bardzo ładnie ale na taki zakład to szału nie ma,
  A może akcje - ile ton wypuszczajcie w powietrze zanieczyszczeń to za taką wartość sądzicie drzewa np Własny park Firmowy.

 • 2021-05-21 15:30:13

  gość: ~Darek

  ostatnio dodany post

  Największy truciciel w okolicy Środy Śląskiej a podpisują się. Ile kontenerów odpadów przemysłowych wytważacie tygodniowo - kilkanaście daje to kilkaset M3 śmieci. Z komina lecą zanieczyszczenia które wyczuwalne są w promieniu 2 km od zakładu. poPIS zebrali około 20 kg nakrętek

REKLAMA