Twierdza Miękinia, 15. zwycięstwo Piotrowic, derby gminy dla Lutyni [wyniki, tabele, komentarze]

KS Piotrowice kontynuuję serię zwycięstw we wrocławskiej B klasie fot.: echosredzkie.pl

Piłkarski weekend 22-23 maja przyniósł wiele emocji. Nie zabrakło bramek, podtrzymania dobrej, ale i złej passy. Poniżej wyniki, tabele, podsumowania i komentarze.

IV liga: Mechanik w walce o cenne ligowe punkty

Władze piłkarskiego związku zafundowały IV-ligowcom solidne obciążenie meczowe. Zanim doszło do weekendowych starć w ramach 28. kolejki zagrano także w środę 19 maja. Wtedy zespół Mechanika Brzezina zremisował 2:2 z Nysą Kłodzko. Z racji, że w ligowej stawce jest 19 drużyn, właśnie w miniony weekend ekipie Zbigniewa Mandziejewicza przypadła zaplanowana przerwa.

Kl. okręgowa: Polonia na zero-zero, Odra gorsza od Żórawiny

Po wyjazdowym zwycięstwie w Sobótce w minony weekend Polonia Środa Śląska rozgrywała kolejne spotkanie na własnym boisku. Tym razem na Stadion Miejski przyjechali zawodnicy Wiwy Goszcz, którzy przed tygodniem odprawili z kwitkiem Odrę Malczyce. Choć w przekroju całego spotkania nie brakowało okazji do zdobycia bramek, finalnie mecz zakończył się podziałem punktów.

Do Malczyc przyjechał natomiast KS Żórawina. Goście już w piątej minucie objęli prowadzenie, a od 27. musieli grać w dziesiątkę po brzydkim faulu jednego z zawodników. Nie przeszkodziło to przyjezdnym w zdobywaniu kolejnych bramek i finalnie trzy punkty powędrowały do Żurawiny.

A-klasa: Manita Pogoni, Osiek ogrywa czerwoną latarnię

Pogoń Miękinia to jeden z czterech zespołów, które do tej pory nie doznały domowej porażki. W minioną niedzielę celem zespołu prowadzonego przez trenera Krystiana Januszewskiego było podtrzymanie dobrej serii. Rywalem był sąsiad z powiatu średzkiego, drużyna LKS Ciechów. Dobra gra bramkarza gości oraz nieskuteczność ofensywy gospodarzy sprawiła, że do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Po zmianie stron szybko strzelona bramka przez Damiana Geislera dodała gospodarzom skrzydeł. Chwilę później strzelali Wiktorowski i Przystawa, a w końcówce kolejną bramkę dołożył Geisler. Wynik zamknął Kamil Ramiączek i Pogoń wciąż pozostaje niepokonana na własnym obiekcie.

W niedzielę zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Cały mecz graliśmy z dużą intensywnością, konstruowaliśmy wiele akcji podbramkowych. W pierwszej  połowie brakowało skuteczności. W bramce Ciechowa świetnie spisywał się bramkarz gości. W drugiej połowie zagraliśmy szybciej i jeszcze bardziej intensywnie, co przełożyło się na pięć sztrzelonych bramek. Po tym meczu dopisujemy trzy punkty i pracujemy dalej, aby wygrywać kolejne spotkania - komentuje trener gospodarzy Krystian Januszewski.

Ważne zwycięstwo odnotowali zawodnicy LZS Osiek, którzy w starciu z Muchoborem Wrocław przełamali serię czterech kolejnych ligowych porażek, wygrywając pewnie 4:1.

- W końcu są trzy punkty, jak najbardziej zasłużone. Poprzednich spotkań niestety nie można było zaliczyć do udanych. Powód? Choć skład na starcie sezonu wyglądał całkiem dobrze, to jednak nie przełożyło się to na wyniki. Z czasem doszły kontuzje, praca kilku zawodników poza krajem i niestety też odejścia wpłynęły na wyniki i aktualną pozycję. A mecz z Muchoborem wyglądał bardzo dobrze w naszym wykonaniu i obfitował w wiele sytuacji podbramkowych. I tu dzięki bardzo dobrej dyspozycji bramkarza z Wrocławia spotkanie nie zakończyło się dużo wyższym wynikiem. Oczywiście mecz nie wyglądał z tych "do jednej bramki". Wrocławscy zawodnicy odgryzali się kontratakami i zdobyli honorową bramkę, jednak mecz toczył się pod kontrolą drużyny z Osieka. Przed nami jeszcze kilka kolejek i musimy powalczyć o punkty i spokojne utrzymanie - komentuje Piotr Dobrzycki, trener LZS Osiek.

- Słowa uznania należą się zawodnikom, za walkę w każdym meczu. Tu wyszczególnię również kierownika drużyny Pana Waldemara Sudoła, gdyż to dzięki niemu, też wieloletniemu zawodnikowi drużyny LZS Osiek, istniejemy na piłkarskiej mapie. To głównie dzięki niemu funkcjonuje klub i infrastruktura. Dzięki staraniom Pana Waldemara i pomocy gminy mamy nowe trybuny dla kibiców oraz wiaty ławek rezerwowych. Nasz klub prezentuje się coraz ładniej - dodaje trener.

B-klasa: Kolejne zwycięstwo Czarnych

Pozycję lidera wciąż zachowują Czarni Białków. W ubiegłą niedzielę w Barkowie zespół z gminy Miękinia pokonał pewnie tamtejszego Lecha, strzelając pięć bramek. - Spodziewaliśmy się większego oporu ze strony Barkowa i trudniejszego spotkania. Na miejscu okazało się, że gospodarze właściwie nam nie zagrozili przez całe spotkanie - podsumowuje wyjazdowe spotkanie Grzegorz Herbuś, prezes i zawodnik Czarnych Białków.

W pogoń za liderem ruszył Orkan Borzęcin. Zespół z okolic Żmigrodu depcze Czarnym po piętach, tracąc tylko jeden punkt. - Jeśli chodzi o sytuację w lidze to sami sobie utrudniliśmy sprawę, czując się już chyba zbyt pewnie z siedmiopunktową przewagą. Limit błędów został wyczerpany i mamy w planach zrobienie wszystkiego, by do końca sezonu nie stracić już żadnego punktu. To, że mamy za plecami Borzęcin dodatkowo nas motywuje, co widać po zaangażowaniu zawodników podczas spotkań - mówi Grzegorz Herbuś.

Wyniki 21. kolejki B-klasy, gr. Wrocław I

LKS Krościna Wielka - Herosi Stary Wołów 0:2
KS Piotrkowice - Dąb Kuraszków 3:2
Lech Barkowo - Czarni Białków 0:5
Odra Uraz - KP II Brzeg Dolny 0:5
Olimpia Godzięcin - Zryw Głębowice 4:2
Orkan Borzęcin - Ruch Warzęgowo 6:0 (wo) - przerwany w 75. minucie przy stanie 6-2 z powodu naruszenia nietykalności cielesnej sędziego przez zawodnika gości
Orkan Mojęcice - Pirania Radziądz 3:6
Pauza: KS Brzeg Dolny

B-klasa: 15. zwycięstwo KS Piotrowice

KS Piotrowice pewnie zmierza do wyższej klasy rozgrywkowej. W minioną niedzielę podopieczni trenera Pawła Madalińskiego pokonali pewnie 5:0 ostatni zespół grupy, GLKS Mietków. Przez całe spotkanie piłkarzy wspierali dopingiem kibice klubu, którzy po zakończeniu spotkania świętowali razem z graczami piętnaste zwycięstwo Piotrowic.

B-klasa: Łowęcice na drodze do A klasy, ważne zwycięstwo Piasta Lutynia

Walka o czołowe lokaty trwa w ósmej grupie wrocławskiej B klasy. Dwunaste zwycięstwo z rzędu zanotowali we Wrocławiu zawodnicy Zjednoczonych Łowęcice. Aktualny lider pokonał wrocławski Augustyn 4:2, zachowując czteropunktową przewagę nad wiceliderem.

- Od początku sezonu gramy w taki sam sposób i nie zmieniamy nastawienia dla konkretnego rywala. Mecz z Augustynem przebiegł po naszej myśli, zgarnęliśmy trzy punkty, realizując wszystkie założenia przedmeczowe. W następnym spotkaniu podejmujemy kolejnego rywala i tak naprawdę nie obchodzi nas z kim gramy. Jesteśmy skoncentrowania na zgarnięciu trzech punktów i dominacji od pierwszych minut. Cała drużyna wie, że o ewentualnym awansie możemy rozmawiać przed ostatnią koleją, tak ustaliliśmy i tego się trzymamy - komentuje postawę zespołu Jakub Wróbel, trener Zjednoczonych.

Ważne trzy punkty zdobył Piast Lutynia, zajmujący drugie miejsce, tuż za ekipą z Łowęcic. Na odnowionej murawie w Lutyni odbyły się derby gminy Miękinia, a miejscowi podejmowali Zorzę Wilkszyn. Jako pierwsi bramkę po strzale Dawida Ratajczyka zdobyli goście i to oni w lepszych nastrojach schodzili na przerwę. Po zmianie stron Piast odpowiedział dwoma bramkami, Rafała Gonery oraz Jana Wana i trzy punkty pozostały w Lutyni.

Na najniższym stopniu podium plasują się Błękitni Chwalimierz, którzy pokonali pewnie Maślice Wrocław 6:0.

B-klasa: Dziewięć bramek w meczach Damianowa i Pichorowic

Klub z Damianowa, który domowe spotkania rozgrywa na boisku ulokowanym na terenie stylowego parku, przyzwyczaił swoich kibiców do ciekawych, trzymających w napięciu do końcowego gwizdka spotkań. Tak było i tym razem. Do przerwy gospodarze przegrywali z Koroną Kawice 0:1, by w 90. minucie prowadzić 4:3. W doliczonym czasie gry goście doprowadzili do remisu, ale w ostatnich sekundach meczu rzut wolny na gola dającego trzy punkty zamienił Maciej Odrowąż.

Ciekawie było również w Pichorowicach, gdzie Orzeł mierzył się z Unią Rosochata. Do przerwy podopieczni trenera Karola Skwarka remisowali 1:1 za sprawą gola Marcina Pawlaka, by po zmianie stron w ciągu kilku minut stracić cztery bramki. - Gdy wydawało się, że mecz jest już przegrany, trener dokonał kilku zmian w zespole, drużyna się obudziła i zaczęła odrabiać straty. W 74 minucie Dawid Pacyna daje sygnał do ataku strzelając na 2:5, w 84. świetny strzał Andrzeja Pacyny ląduje w siatce, a wynik na 4:5 w 87 minucie ustalił Marcin Pawlak. Do remisu zabrakło niewiele, także czujemy mały niedosyt - komentują zawodnicy z Pichorowic.

- Niestety do ligowej tabeli nie dopisujemy punktów za ten mecz, ale z lepszą perspektywą patrzymy w przyszłość, ciężko trenujemy i szykujemy się do wyjazdowego meczu z Koroną Kawice - dodaje zespół.