POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Cudze chwalimy, pochwalmy i nasze - cz. 6 Stajnia Ardena

Stajnia Ardena w Gałowie fot.: mpr

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Gałowie, leżącym w gminie Miękinia, 10 lat temu swoją stadninę Ardenę otworzyli dla gości prawdziwi pasjonaci koni - Karolina i Karol Mazurkiewicz.

Jazda konna od dziecka była pasją pani Karoliny. - Tato zawsze powtarzał mi, że największą chwałą nie jest nigdy nie spadać, ale wsiadać po każdym upadku. Dało mi to wiarę w siebie, wytrwałość w dążeniu do celu oraz siłę do walki z przeciwnościami losu. Tak zaczęła się moja przygoda z jeździectwem. Zakładając ośrodek jeździecki wraz z mężem Karolem spełniłam jedno z moich najważniejszych marzeń - opowiada pani Karolina. 

Stajnia leży w malowniczym otoczeniu Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy. Jej mieszkańcami są zadbane, spokojne i przyjaźnie nastawione konie oraz zwierzęta z mini zoo. - Jeździectwo to ciągła praca nad techniką, wzajemnymi relacjami ze swoim partnerem jakim jest koń. Moim głównym celem jest budowanie partnerskiej relacji z końmi opartej na wzajemnym zaufaniu, szacunku przy użyciu zrozumiałego dla nich języka - mówi właścicielka i zaznacza, że w stadninie jeżdżą osoby w każdym wieku - od kilkuletnich dzieci po seniorów. 

Pani Karolina z trenerami prowadzi jazdy konne dla osób początkujących (lonże), średniozaawansowanych (zastępy, tereny) i zaawansowanych (zastępy, tereny, jazdy ujeżdżeniowe i skokowe). Możliwe są jazdy zarówno indywidualne, jak i grupowe. Do dyspozycji jeźdźców jest piaszczysta ujeżdżalnia, kryta hala do jazdy konnej i zestaw przeszkód parkurowych. 

Stajnia Ardena od kilku lat organizuje również urodziny, półkolonie, obozy jeździeckie, wycieczki edukacyjne dla szkół i przedszkoli oraz imprezy integracyjne firm. - Dodatkowo wypożyczamy konie na sesje zdjęciowe, organizujemy zawody oraz kursy szkoleniowe dla naszych jeźdźców. W skład naszej infrastruktury wchodzi również sala szkoleniowa oraz wiata eventowa. Staramy się stale powiększać naszą ofertę, aby nie było u nas nudno. W tym roku na przykład planujemy w wakacje warsztaty fotograficzno-jeździeckie dla dzieci  - mówi pani Karolina.

Ciekawym i stosunkowo nowym przedsięwzięciem jest mini-zoo “Zagroda Edukacyjna Ardena”. - Nasze mini-zoo to niezwykła przygoda będąca połączeniem edukacji i zabawy w zgodzie z naturą. Mieszkańcami naszej zagrody są między innymi: lama, alpaka, owce, świnie, kozy, kaczki, gęsi, kury, króliki, osioł, kucyki i konie - opowiada pani Karolina. Zagroda, jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwalają, jest czynna w każdą niedzielę od 12:00 do 16:00. 

Gospodarze obiektu serdecznie zapraszają w swoje progi. - Wszystkich naszych gości staramy się zaszczepić miłością i szacunkiem do zwierząt - podsumowuje Karolina Mazurkiewicz.  

Informacje m.in. o lekcjach i organizowanych wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej stadniny oraz jej facebook'u.

rfp - Powiat Średzki

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA