POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Znajdź idealne mieszkanie w Warszawie

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Warszawa to dynamicznie rozwijająca się metropolia przyciągająca mieszkańców z całego świata. 

Popularność stolicy przekłada się na lokalny rynek nieruchomości, który charakteryzuje się ogromnym zróżnicowaniem cenowym i jakościowym. Kluczowy jest nie tylko wybór jednej z osiemnastu dzielnic, ale też okolicy zapewniającej podstawowe potrzeby mieszkańców. Jak więc znaleźć idealne mieszkanie w Warszawie?

Rynek pierwotny czy rynek wtórny w Warszawie - porównanie

Pierwszą, kluczową decyzją, którą trzeba podjąć podczas poszukiwania mieszkania w Warszawie jest wybór pomiędzy rynkiem pierwotnym i wtórnym. Oba obfitują w setki ofert, w tym atrakcyjne cenowo okazje. W przypadku rynku wtórnego na sprzedaż są zazwyczaj mieszkania w starym budownictwie, głównie blokach. Z reguły mają one dobrą lokalizację, dużo zieleni w okolicy i atrakcyjną cenę, ale charakteryzują się przy tym niewielkim metrażem i wnętrzami nieprzystosowanymi do współczesności, co rodzi konieczność poniesienia kosztów remontu. Alternatywą są nowe mieszkania od dewelopera, które można zakupić w stanie surowym lub już wykończone. W Internecie znajdują się opisy licznych nowych inwestycji, a w gąszczu ofert można łatwo się zagubić, dlatego sprawdź rynkek pierwotny w Warszawie na obido.pl - na stronie możesz w wygodny sposób przefiltrować ogłoszenia i znaleźć inwestycję wpisującą się w twoje potrzeby i wymagania.

Na jaką dzielnicę Warszawy się zdecydować?

Wybierając mieszkanie, należy zwrócić uwagę zarówno na samą nieruchomość, jak i na jej okolicę. To właśnie od tej ostatniej warto zacząć poszukiwania. Zasadniczo w Warszawie cena za metr mieszkania zależy od jego lokalizacji, a w szczególności kwestii dojazdu do centrum. Znacznie droższe są te nieruchomości, które oferują łatwy dostęp do komunikacji miejskiej, a w szczególności do metra. To właśnie dlatego dużą popularnością cieszą się nowe inwestycje w okolicy stacji Wilanowska, a także na Bemowie i Targówku, gdzie aktualnie trwają pracę nad II linią metra. Dużo osób decyduje się też na mieszkanie na obrzeżach miasta - wiąże się to z niższą ceną, ale też koniecznością długich dojazdów do centrum. Szczególnie niesławna jest pod tym względem Białołęka, a także odległe dzielnice takie jak Wesoła lub Rembertów. Miejsca te mają jednak też swoje zalety - są z reguły znacznie cichsze i spokojniejsze, a także oferują znacznie więcej terenów zielonych.

Wybór mieszkania - na co zwrócić uwagę?

Kluczowym parametrem mieszkania jest jego metraż. Warto przy tym zauważyć, że w przypadku nowych inwestycji deweloperzy czasami podejmują decyzję o budowie mieszkań dwupiętrowych lub o nietypowych kształtach, np. z dużą ilością skosów. Ponadto warto zwrócić uwagę na kwestię balkonu, miejsca parkingowego lub garażu (ten drugi jest znacznie droższy, ale też wygodniejszy) oraz przestrzeni wspólnej bloku - ważnym i często niedocenianym atutem jest wózkownia, w której można bezpiecznie umieścić rower czy wózek dziecięcy. Ponadto wiele nowych inwestycji charakteryzuje się ogrodzeniem oraz terenami rekreacyjnymi, np. boiskami, placami zabaw czy siłowniami na świeżym powietrzu. Powyższe udogodnienia są bez wątpienia wygodne, ale nie należy przeceniać ich znaczenia, ponieważ w Warszawie znaleźć można bardzo dużo publicznych miejsc rozrywki otwartych dla każdego.

Artykuł Sponsorowany

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA