POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Pożar samochodu osobowego w Rakoszycach, poszukiwanie szczątków ludzkich w Głosce [raport strażaków]

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Echo Średzkie

W ciągu minionego tygodnia strażacy z terenu powiatu średzkiego interweniowali wielokrotnie m.in przy wypadkach.

31.05.2021

Kolizja pojazdu osobowego z ciężarowym na A4, 120 km. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Na miejsce zadysponowano LPR. Droga całkowicie zablokowana. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzielenie KPP poszkodowanej osobie.

Kolizja 4 samochodów osobowych na A4, 116 km. Poszkodowane 4 osoby w tym dziecko ( 6 lat). Działania polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatorów, udzieleniu KPP poszkodowanej osobie oraz pomocy dla LPR przy prowadzeniu RKO 6 – letniej dziewczynki. Droga całkowicie zablokowana. 

01.06.2021

Kolizja dwóch pojazdów osobowych na ul. Wrocławskiej w Środzie Śląskiej. Godzina zgłoszenia 14: 22. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP, którego działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ograniczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych. Pojazdami podróżowały dwie osoby. Brak osób poszkodowanych

02.06.2021

Kolizja dwóch samochodów ciężarowych i jednego osobowego na A4  127 km. Działania dwóch zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów. Brak osób poszkodowanych. W wyniku zdarzenia została zablokowana autostrada w okolicach Kostomłot.

03.06.2021

Wypadek drogowy na drodze powiatowej nr 2082D pomiędzy Wróblowicami a Lutynią. Samochód osobowy wypadł z drogi na zakręcie po czym dachował.  Poszkodowanych zostało 5 osób. Droga została zablokowana. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP poszkodowanym. Na miejsce zadysponowano dwa zespoły ZRM oraz jeden LPR. 3osoby zostały zabrane do szpitala. 2 osoby nie wymagały pomocy medycznej. Na miejscu działało 7 zastępów straży pożarnej.

04.06.2021

Drzewo spadło na budynek sklepu w Kobylnikach. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przy pomocy pił do drzewa oraz podnośnika pocięciu zalęgającego kanara. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

04.06.2021

Pożar trawy w Jastrzębcach. Doszło do zapalenia się trawy wokół transformatora. Zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz ugaszono pożar.

04.06.2021

Pomoc dla Policji w poszukiwaniach szczątków ludzkich w Głosce w okolicach starorzecza Odry. Wyniku niskiego stanu wody znaleziono czaszkę ludzka. Działania polegały na odnalezieniu pozostałych części szczątków ludzkich.

04.06.2021

Pożar samochodu osobowego w Rakoszycach. Spaliła się komora silnika oraz kabina. Brak osób poszkodowanych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pojazdu.

04.06.2021

Pożar sadzy w kominie w budynku mieszkalnym w Lusinie. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz komina. Brak osób poszkodowanych.

echo/PSP w Środzie Śląskiej

REKLAMA