POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Kierowca przyjechał na rozładunek. W dalszą drogę chciał odjechać będąc pod wpływem alkoholu

Średzcy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę fot.: KPP Środa Śląska

Kierowca, który przyjechał na rozładunek do jednego z zakładów produkcyjnych na terenie powiatu średzkiego, znajdował się pod wpływem alkoholu.  

Powiadomieni policjanci ze średzkiej drogówki, jadąc na miejsce interwencji zauważyli na drodze opisany ciągnik siodłowy z naczepą. Zatrzymali kierującego, od którego od razu wyczuli woń alkoholu. - Przeprowadzone badanie wykazało że siedzący za kierownicą mężczyzna ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Kierującym okazał się 55-letni mieszkaniec woj. łódzkiego. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi zatrzymali mu również prawo jazdy, a ciągnik siodłowy wraz z naczepą zabezpieczyli na parkingu strzeżonym na koszt właściciela - informuje asp. szt. Marta Stefanowska oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

55-latek, kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem ciężarowym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

- To kolejny już raz, kiedy średzcy policjanci zatrzymują nieodpowiedzialnego kierowcę, który siada za kierownicą pojazdu pod wpływem alkoholu. Każda taka sytuacja jest niebezpieczna, bowiem może skończyć się wypadkiem, w którym ktoś ucierpi. Jednak tym razem funkcjonariusze zatrzymali kierowcę zawodowego, który nie zważając na możliwe konsekwencje swojego zachowania wyjechał ciągnikiem siodłowym wraz z naczepą na drogę publiczną pod znacznym wpływem alkoholu. Apelujemy do wszystkich kierujących o rozsądek i ostrożność na drodze. Siadając za kierownicą każdego pojazdu należy pamiętać, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu - podsumowuje policjantka.

echo/KPP Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA