POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

30-latek odpowie za stosowanie przemocy wobec swoich rodziców. Groził im pozbawieniem życia

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 30-letniemu mężczyźnie łącznie trzy zarzuty.

Mężczyzna odpowie za stosowanie wobec rodziców przemocy fizycznej i psychicznej. Sprawca wszczynał awantury domowe, w trakcie których stosował przemoc fizyczną oraz wyzywał domowników, a także groził im pozbawieniem życia. - Mężczyzna czynu tego dopuścił się po raz kolejny. Był już bowiem uprzednio skazany za stosowanie przemocy, za co odbywał karę pozbawienia wolności. Funkcjonariusze przedstawili 30-latkowi również zarzut pozbawienia wolności swojego ojca. Sprawca podczas jednej z awantur wepchnął starszego mężczyznę do stajni, a następnie zamknął drzwi uniemożliwiając mu wyjście. Mężczyzna odpowie również za grożenie matce pozbawieniem życia w celu wywarcia wpływu na nią w toczącym się postępowaniu przygotowawczym - informuje asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

- Wobec mężczyzny prowadzona jest procedura „Niebieskie Karty”, a po jednej z interwencji policjanci zastosowali wobec niego nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia obowiązujący przez 14 dni. Sprawca po tym czasie nie zmienił jednak swojego zachowania i nadal dopuszczał się aktów przemocy - dodaje rzeczniczka.

Decyzją Sądu 30-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Przestępstwo znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobą najbliższą zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Takiej samej karze podlega ten, kto pozbawia człowieka wolności.

echo/KPP Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA