POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Kierownik posterunku policji w Miękini spotkał się z uczestnikami półkolonii

Policjant spotkał się z dziećmi w Miękini fot.: KPP Środa Śląska

Podczas letniej przerwy od nauki w szkole nie wszyscy mają możliwość wyjechania poza miejsce zamieszkania. 

Część dzieci korzysta z uroków wakacji na miejscu uczestnicząc w zorganizowanych formach wypoczynku. Aby uatrakcyjnić najmłodszym ten czas, a także by przypomnieć im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa Kierownik Posterunku Policji w Miękini odwiedził uczestników półkolonii w Szkole Podstawowej w Lutyni. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Bezpieczne wakacje 2021" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Policjant spotkał się z dziećmi spędzającymi wakacje na półkolonii zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Lutyni. Przypomniał najmłodszym m.in. o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas spędzania wakacji w miejscu zamieszkania oraz poza domem.

Szczególnie wiele uwagi poświęcono rozmowie na temat bezpiecznego korzystania z kąpieli wodnych oraz zagrożeń, jakie niesie ze sobą kąpiel na niestrzeżonych zbiornikach wodnych. Dzieci doskonale orientowały się, gdzie wolno, a gdzie nie powinno się kąpać.

Podczas spotkania policjant mówił również o bezpiecznym podróżowaniu samochodem, w urządzeniach do przewożenia dzieci oraz z zapiętymi pasami bezpieczeństwa oczywiście. Przypomniał też o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym oraz zwrócili uwagę na właściwe zachowania w sytuacjach niebezpiecznych takich, jak kontakt z osobą obcą.

Na koniec policjant przypomniał numery alarmowe. Podczas spotkania i rozmów z dziećmi funkcjonariuszowi towarzyszył Komisarz Lew – maskotka dolnośląskiej Policji, z którym wszyscy pozowali do wspólnego zdjęcia.

KPP Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA