POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Pokaż swój kulinarny talent i wygraj 1000 zł

Zdjęcie ilustracyjne fot.: rfp

Kilka dni temu zapraszaliśmy kucharzy amatorów do udziału w konkursie kulinarnym „Najlepsze w Powiecie Średzkim”.

Premierowe gotowanie miało odbyć się w sobotę 7 sierpnia w Przedmościu, jako impreza  towarzysząca biegowi z przeszkodami XTREME RUN. Organizatorzy biegu ulegli jednak sugestiom uczestników i postanowi przenieść imprezę na bardziej dogodny termin, czyli koniec września. Mimo to postanowiliśmy nie rezygnować z naszego konkursu, lecz zorganizować go tak jak dotychczas - na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej.
 
–  Kilka dni po ogłoszeniu powrotu konkursu już mieliśmy chętne do udziału w nim koła gospodyń wiejskich. Dlatego konkursu nie odwołujemy, a jedynie przenosimy, a właściwie - wracamy do ośrodka specjalnego na Kajakach. To będzie impreza otwarta, będzie można przyjść i wziąć udział w naszym konkursie, podopingować uczestników lub po prostu skorzystać z fajnego miejsca i pogrillować w gronie swoich bliskich. Będzie muzyka, a także atrakcje dla dzieci – informują pracownicy wydziału promocji średzkiego starostwa koordynujący konkurs.
 
Uczestnikami konkursu mogą być koła gospodyń wiejskich, lokalne organizacje, uczniowie klas gastronomicznych, a także grupy nieformalne. Niezbędnym warunkiem jest przesłanie karty zgłoszenia do starostwa powiatowego do 2 sierpnia. Tematem pierwszego spotkania będzie: grillowane warzywo. Drużyna, która przygotuje najlepsze danie (kryteria oceny to smak potrawy oraz estetyka dania i sposób podania) otrzyma voucher o wartości 1 tys. złotych oraz tytuł i dyplom „Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Przewidziano też wyróżnienia o wartości 400 zł.
 
Organizatorzy zaplanowali w tym roku trzy kulinarne pojedynki. Zapraszamy do zabawy!

rfp - Powiat Średzki

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA