POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Środa Śląska przystąpiła do rządowego programu Czyste Powietrze. Są złożone pierwsze wnioski

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Miasto i Gmina Środa Śląska / FB

W Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej jest otwarty punkt informacyjno-konsultacyjny. Na miejscu w pok. nr D8 nad siedzibą GOPS, na mieszkańców czeka ekodoradca.

Celem programu jest dofinansowanie do wymiany starych nieefektywnych źródeł ciepła na te nowoczesne, spełniające najwyższe normy. Wnioski trafiają do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. - Aktualnie obowiązujący formularz wniosku wraz z załącznikami oraz instrukcją jego wypełniania dostępne są w Portalu Beneficjenta, tj. aplikacji internetowej znajdującej się na stronie internetowej WFOŚiGW. W średzkim punkcie informacyjno-konsultacyjnym można uzupełnić wniosek za pośrednictwem portalu z pomocą ekodoradcy średzkiego UM Aleksandry Janczak - informuje ratusz za pośrednictwem swoim mediów społecznościowych.

- Przed złożeniem wniosku należy zarejestrować konto na w/w portalu. Umożliwia to pobranie elektronicznej postaci formularza wniosku. Należy go wypełnić i przesłać poprzez Portal Beneficjenta do właściwego WFOŚiGW, a następnie wydrukować wraz z załącznikami i podpisać. Wersję papierową wniosku można zostawić w siedzibie gminnego punktu informacyjno-konsultacyjnego, aby nie dostarczać go osobiście do Wrocławia. Dopuszczalne jest także złożenie wniosku tylko w formie papierowej, jednak nawet wtedy zaleca się wypełnienie go poprzez aktywny formularz, ze względu na „samoliczące się” pola - wyjaśniają urzędnicy.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA