POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Wiele piłkarskich wrażeń na turnieju Schumacher Cup Miękinia [Zdjęcia]

Schumacher Cup Miękinia 2021 fot.: Echo Średzkie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Śląsk Wrocław został zwycięzcą turnieju piłkarskiego Schumacher Cup Miękinia rozgrywanego w sobotę 24 lipca. W zawodach wzięło udział pięć zespołów U-15.  

Sportowa rywalizacja na boisku w Miękini rozpoczęła się o godzinie 9. W tym roku w turnieju wzięli udział zawodnicy z roczników 2006 i młodsi. W stawce poza gospodarzami, Akademii Piłkarskiej Gminy Miękinia, znalazły się także cztery mocne dolnośląskie kluby: Śląsk Wrocław, FC Academy Wrocław, Miedź Legnica i Chrobry Głogów. Piłkarskich emocji nie brakowało, a rywalizacja była zacięta. Ostatecznie złoto wywalczyli młodzi zawodnicy Śląska Wrocław, wygrywając wszystkie swoje mecze. O pozostałych miejscach na podium decydowało ostatnie spotkanie, w którym Chrobry Głogów pokonał FC Academy 2:0, tym samym zapewniając sobie srebrny medal. Cenne doświadczenie w starciu ze znanymi dolnośląskimi zespołami zebrali podopieczni Akademii Piłkarskiej Gminy Miękinia.

Sponsorem tytularnym turnieju była firma Schumacher Packaging, jeden z największych w Europie producentów opakowań. Wydarzenie odbyło się pod patronatem wójta gminy Miękinia Jana Mariana Grzegorczyna. O oprawę turnieju zadbał Andrzej Gliniak, który na co dzień relacjonuje to co dzieje się podczas meczów wrocławskiego Śląska. Ambasadorem zawodów był natomiast piłkarz Błażej Augustyn.

Nie zabrakło również innych, okołoboiskowych atrakcji. Na dzieciaki czekały dmuchańce, lody czy napoje. Można było odpocząć na stoisku Schumacher Packaging czy zakupić odzież AP Gminy Miękinia od partnera technicznego, firmy Saller Polska.


Wyniki poszczególnych spotkań:

AP Gminy Miękinia – FC Academy Wrocław 0:7

Miedź Legnica – Śląsk Wrocław 0:2

Chrobry Głogów – AP Gminy Miękinia 3:0

FC Academy Wrocław – Miedź Legnica 4:0

Miedź Legnica – Chrobry Głogów 1:4

Śląsk Wrocław – FC Academy Wrocław 3:2

Chrobry Głogów – Śląsk Wrocław 0:1

AP Gminy Miękinia – Miedź Legnica 0:6

Śląsk Wrocław – AP Gminy Miękinia 13:0

FC Academy Wrocław – Chrobry Głogów 0:2


Klasyfikacja generalna:

1. Śląsk Wrocław
2. Chrobry Głogów
3. FC Academy Wrocław
4. Miedź Legnica
5. AP Gminy Miękinia

echo

REKLAMA