POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Dachowanie, zabezpieczanie pracy LPR, uszkodzenie gazociągu [raport strażaków]

Lądowanie helikoptera LPR w Malczycach fot.: Czytelniczka EŚ

W okresie od 19 do 25 lipca w rejonie działania Komendy Powiatowej PSP w Środzie Śląskiej doszło do 14 zdarzeń.

Pięć wezwań dotyczyło pożarów, zaś 9 miejscowych zagrożeń. Tym razem obeszło się bez fałszywych alarmów.

20.07.2021

Na drodze krajowej nr 5 w Osieku doszło do dachowania samochodu osobowego, którym jechała jedna osoba. W wyniku odniesionych w zdarzeniu obrażeń została zabrana do szpitala. Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia, oświetlali teren działań oraz udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

21.07.2021

Na skrzyżowaniu dróg powiatowych w Samsonowicach zderzyły się dwa samochody osobowe. Pojazdami jechali tylko kierowcy. Po przybyciu na miejsce strażaków jeden z kierowców był poza pojazdem i zgłaszał dolegliwości w związku ze zdarzeniem. Drugi zaś oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb. Zabezpieczono miejsce prowadzonych działań, odłączono akumulatory w rozbitych pojazdach, udzielono pomocy przedmedycznej do przybycia ZRM. Osoba po przebadaniu przez ratowników medycznych pozostała na miejscu zdarzenia.

21.07.2021

O godzinie 23:33 do Stanowiska Kierowania KP PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w okolicach Wrocisławic. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków okazało się, że palą się śmieci przy starej żwirowni. Pożar ugaszono podając dwa prądy wody.

22.07.2021

O godzinie 11: 45 wezwano strażaków do pomocy w zaopatrzeniu medycznym mężczyzny, który doznał urazu kończyn dolnych podczas prac piłą spalinową. Po przybyciu na miejsce okazało się, że mężczyzna jest już pod opieką  Zespołu Pogotowia Ratunkowego. W związku z poważnymi obrażeniami na miejsce wezwany został również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Straż Pożarna w tym zdarzeniu zabezpieczała start i lądowanie LPR.

24.07.2021

W Lutyni podczas prowadzenia prac ziemnych uszkodzono koparką gazociąg niskiego ciśnienia. Do zdarzenia zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej, w tym 4 zastępy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego, pogotowie gazowe oraz policję. Działania polegały na wyznaczeniu strefy zagrożenia, ewakuacji zagrożonych mieszkańców pobliskich domostw. Łącznie ewakuowano 23 osoby. Następnie udzielono pomocy przedmedycznej dwóm osobom, które zasłabły na miejscu zdarzenia.

24.07.2021

W niewielkim odstępie czasowym strażacy gasili pożary ściernisk w  Budziszowie oraz Sobkowicach.  Szybko podjęte działania zapobiegły zapaleniu się znajdującego się w pobliżu ściernisk zboża na pniu.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA