POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Piknik charytatywny w Malczycach. Zebrano ponad 22 tys. zł

Piknik charytatywny dla Krzysia w Malczycach fot.: echo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Krzyś Sobczak to mieszkaniec Środy Śląskiej, który od 2019 zmaga się z padaczką lekooporną. Aby pomóc w leczeniu chłopca w Malczycach zorganizowano piknik charytatywny.

Pomysłodawczyniami imprezy były Gabriela Zawisza-Krzywdzińska i Karolina Drążek, które niedawno wraz kilkunastoma kobietami założyły malczyckie Koło Gospodyń Wiejskich. To one wzięły na siebie ciężar organizacji imprezy, zapraszając do wsparcia przedstawicieli sołectwa Malczyce oraz ludzi dobrej woli.

Podczas niedzielnego pikniku nie brakowało atrakcji, z których całkowity dochód został przeznaczony na leczenie małego Krzysia. Najmłodsi najchętniej korzystali z dmuchańców, zaplatania warkoczyków, malowania buziek czy przejażdżki quadem. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, a organizatorzy przygotowali dla przybyłych wiele licytacji przedmiotów i usług podarowanych przez ludzi o dobrych sercach. Licytacje poprowadziły Magdalena Kożuszko, dyrektor GOK Malczyce oraz Angelika Wielgus, prezenterka radia RMF MAXXX Sporo działo się na scenie, gdzie wystąpili m.in. Krzysztof Naskręt, skrzypaczka Julia Gurgul, magik Hubert Burzyński czy zespół Lejdis. Do wspólnej zabawy publiczność porwał instruktor zumby Rafaello, a o oprawę muzyczną zadbał DJ Wojtek.

Finalnie udało się zebrać 22.683 zł, a cały dochód zostanie przekazany na leczenie Krzysia. - Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, sponsorom. Nasza pierwsza, duża impreza przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki Państwa hojności mały Krzysiu będzie miał zapewnioną odpowiednią rehabilitację. Jeszcze raz wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy, do zobaczenia na następnych imprezach – mówi Karolina Drążek, jedna z organizatorek. - Malczyce i okolice to miejsce pełne dobrych ludzi. Jesteście wspaniali. Brawa dla organizatorów, sponsorów, uczestników i wszystkich, którzy wsparli piknik charytatywny dla Krzysia, dzięki czemu udało się zebrać imponującą kwotę – dodaje Gabriela Zawisza-Krzywdzińska.

Cały czas można pomóc

Cały proces leczenia jest bardzo kosztowny i wymaga stałego zapewnienia drogich leków. Środki na leczenie Krzysia Sobczaka można wpłacać w dowolnym momencie na konto (przelewem bankowym lub na poczcie) czy korzystając z bezpiecznej płatności online na stronie Fundacji Miej Serce.

W celu przekazania wsparcia należy dokonać przelewu bankowego na poniższe dane:

Bank PKO BP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610

Tytuł wpłaty: Krzysztof Sobczak subkonto nr 101880802

Pomocy można udzielić również biorąc udział w licytacjach prowadzonych na facebookowej grupie „Licytacje dla Krzysia”. Można także samemu przekazać przedmioty do licytacji.

echo

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Piknik charytatywny w Malczycach. Zebrano ponad 22 tys. zł

  2021-07-26 20:27:36

  gość: ~Franiogg

  Super oby więcej takich akcji. Krzysiu szybkiego powrotu do zdrowia. A pani Gabrysia widzę że kręci program boso przez Malczyce

 • 2021-07-26 21:17:18

  gość: ~ola

  jestem pod wrażeniem - brawo :)

 • 2021-07-26 21:39:43

  gość: ~NIKOLA

  Pani Gabriela i Pani Karolina powinny dostać nagrode od wójta za propagowanie Gminy Malczyce,z tego co wiem to jest kolejna super akcja p.Gabrysi,,,gratuluje

 • 2021-07-27 08:54:36

  gość: ~Ala

  Brawo dla mieszkańców, ze licznie otworzyli serca i portfele. Bo bez mieszkańców żadne akcje nic by nie dały. A swoją drogą gdyby nie zawziętość jednej z organizatorek, to mogło być jeszcze więcej. Ale niestety pani ma problem z oddzieleniem tego co dobre, od tego co jej ktoś wmawia.

 • 2021-07-27 12:58:08

  gość: ~Nikola

  Jak widać zazdrość wpisujących komentarze nie ma granic.. Co żal tyłek ściska ze panie zrobiły akcje bez radnych...Jak widać nie jesteście Radni mieszkańcom potrzebni..

 • 2021-07-27 14:47:20

  gość: ~Ala

  @~Nikola
  Hmmm... radni widzialam byli i pomagali. Więc o co chodzi? Ktoś tu próbuje skłócić mieszkańców. A swoją drogą, ja słyszałam,że organizatorka się na radna szykuje! Mam mój głos!

 • 2021-07-27 16:05:22

  gość: ~NIKOLA

  @~Ala
  Ale to tylko radni któzy głosowali na Niemca....reszta z obozu pana który pełnił funkcje czyli pana komisarza ...całe wybory atakowali p.Gabrysie a jak sie dowiedzieli ze organizuje pomoc dla Krzysia chcieli wbic na jej impreze zeby sie pokazac i oczyuscic.trzeba miec tupet....i jak widac dalej atakuja...brawo dla niej ze sie nie daje i robi to co potrafi najlepiej czyli pomaga...szacun dla dziewczyn

 • 2021-07-28 10:07:24

  gość: ~Ala

  @~NIKOLA
  o czym ty piszesz? Taka impreza ma szczytny cel i tu trzeba łączyć a nie dzielić. Jeżeli to prawda, ze p. Gabrysia nie chciała pomocy dla małego Krzysia, bo kogoś nie lubi, to bardzo źle o niej świadczy. Zawiodła mnie tutaj.

 • 2021-07-28 17:45:01

  gość: ~Nikola

  @~Ala
  Z tego co wiem nikt się osobiście do niej nie zgłosił lecz za plecami knuli. Gdyby zeczywiscie chcieli pomoc to by przyszli i wrzucili do puszki ale zalealo im tylko na reklamie żeby się pokazać jacy oni wspaniali. A to czy u Pani ma plusa czy minusa to akurat mało ważne. Ona jest the best

 • 2021-07-29 21:34:05

  gość: ~Ala

  ostatnio dodany post

  @~Nikola
  A widzę że ty dużo wiesz.kto komu i kiedy za plecami gadał. Ja tam bym wzięła każde pieniądze od każdego, bo to dla chorego dziecka były. I twoje myślenie jest jakieś dziwne. Każda złotówka jest ważna. I niestety jak p. Gabrysia tego nie rozumie to żaden z niej społecznik, a raczej niczym się nie różni od polityków. Czyli też wszystko pod publikę robi? Tak wypada to rozumieć? Ogólnie liczyłam na akcję pomocy, a wyszedł kwas.

REKLAMA