POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

W Ujeździe Dolnym rozpoczęto modernizację Stacji Uzdatniania Wody

Gmina planuje modernizację gospodarki wodno-ściekowej fot.: Gmina Udanin

Uporządkowanie gospodarki wodno –ściekowej w Ujeździe Dolnym, Ujeździe Górnym i Jarosławiu to największe zadanie realizowane w bieżącym roku w Gminie Udanin.

Inwestycja obejmuje modernizację układu technologicznego Stacji Uzdatniania Wody w Ujeździe Dolnym wraz z budową kanalizacji sanitarnej na terenie SUW w Ujeździe Dolnym, renowację trzech studni głębinowych oraz budowę sieci wodociągowej w Ujeździe Górnym na odcinku nowopowstającego osiedla domków jednorodzinnych w kierunku Karnicy.

Wójt Wojciech Płaziuk odwiedził teren Stacji Uzdatniania Wody w Ujeździe Dolnym, gdzie rozpoczęto prace nad modernizacją układu technologicznego stacji. - Łączna wartość zawartych umów z wykonawcami wyniosła 1.510.665 złotych. Jest to II etap realizacji zadania, bowiem w ubiegłym roku został zakupiony ciągnik rolniczy wraz z wozem asenizacyjnym. Na 2022 rok planowana jest budowa wodociągu w miejscowości Jarosław – najstarszego wodociągu na terenie Gminy Udanin. Wartość całej inwestycji to ponad 3 mln zł., a kwota wsparcia przekracza 1,5 mln złotych - informują urzędnicy.
 
Zadanie finansowane jest w ramach projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej w Ujeździe Dolnym, Ujeździe Górnym i Jarosławiu wraz z zakupem sprzętu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

echo/Gmina Udanin

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA