POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Powiatowe obchody Święta Policji w Środzie Śląskiej. Były awanse, nagrody i wyróżnienia

Święto Policji w Środzie Śląskiej fot.: Echo Średzkie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej 26 lipca, odbyły się obchody Święta Policji z udziałem średzkich funkcjonariuszy.

W wydarzeniu wzięli udział funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej oraz goście specjalni m.in. Robert Frąckowiak, z-ca komendanta wojewódzkiego policji. Nie zabrakło także przedstawicieli samorządów z terenu powiatu średzkiego.

Starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz w tym roku za wzorową pracę nagrodził dwóch funkcjonariuszy: asp. sztab. Annę Czerwińską i asp. Bartosza Ryszkę, a także pracowniczkę cywilną Klaudię Grzegorczyk. – Dziękujemy za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych skutkujące umacnianiem praworządności oraz bezpieczeństwa w Powiecie Średzkim. Doceniamy Państwa codzienny trud i traktowanie swoich zadań nie w sposób rutynowy, ale wypływający z wewnętrznego poczucia odpowiedzialności – to fragment okolicznościowego listu starosty do wyróżnionych.

W uroczystościach wzięła udział także wójt gminy Kostomłoty Janina Gawlik oraz jej zastępczyni Alicja Meusz, która na ręce Komendanta Powiatowego Policji Dariusza Smolińskiego przekazała podziękowanie dla wszystkich policjantów oraz pracowników cywilnych komendy powiatowej, za pracę na rzecz społeczności lokalnych, realizowaną w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ładu publicznego. - Mł. asp. Tadeuszowi Błądkowi, który sprawuje swoją służbę na rzecz mieszkańców Gminy Kostomłoty wójt przekazała podziękowanie i przyznała czek upominkowy o wartości 500 złotych, jako symbol wdzięczności za zaangażowanie i rzetelne pełnienie obowiązków służbowych - informują urzędnicy.

- Miałem zaszczyt uczestniczyć w Święcie Policji w Środzie Śląskiej. Z tej okazji składam wszystkim funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom najserdeczniejsze życzenia. Szczególne pozdrowienia kieruję w tym dniu do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej i posterunku w Miękini, w podziękowaniu za waszą służbę i dobrą współpracę. Wszystkiego najlepszego! - życzy wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn.

Obecny na uroczystości wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk podziękował kierownikowi Posterunku Policji w Udaninie asp. sztab. Markowi Bednarzowi za profesjonalne i rzetelne pełnienie służby dla dobra i bezpieczeństwa mieszkańców. Wręczył mu także bon w wysokości 500 złotych. - Wójt przekazał również słowa uznania dla Komendanta Policji Powiatowej w Środzie Śląskiej podinsp. Dariusza Smolińskiego za zaangażowanie i pomoc w działaniach prowadzonych na rzecz otwarcia Posterunku Policji w Udaninie, nie mogąc tego zrobić w tamtym roku ze względu na warunki epidemiologiczne - dodają urzędnicy.
 
Na ręce komendanta Dariusza Smolińskiego złożyłem list gratulacyjny, wygrawerowany na ozdobnej płytce. Gdy zawiśnie w gabinecie będzie nas przypominał, choć pewnie i tak jesteśmy dla komendanta szczególnie ważni, gdyż zamieszkuje on w naszej gminie. Serdeczne podziękowania skierowałem również do naszych dzielnicowych, wręczając im bon podarunkowy. Bardzo mi było miło, gdy w przemówieniu zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji usłyszałem, że ważnym zadaniem jest utworzenie posterunku w Malczycach, w miejscu obecnego rewiru dzielnicowych. Ze Środy Śląskiej wróciłem pełen dobrych nadziei i z przekonaniem, że naszą gminę stać na więcej, że to, co jest obecnie, to tylko początek. Tymczasem jeszcze raz z okazji Święta Policji, życzę wszystkim funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom spokojnej i dobrze płatnej służby, powodzenia w realizacji obowiązków służbowych i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, a przede wszystkim, dużo zdrowia i cierpliwości do nas, zwykłych obywateli - podsumowuje wydarzenie i uroczystość wójt gminy Malczyce Andrzej Niemiec.

echo

17

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Powiatowe obchody Święta Policji w Środzie Śląskiej. Były awanse, nagrody i wyróżnienia

  2021-07-27 11:14:25

  gość: ~Mieszkaniec

  Od dawien dawna tak jest,że podczas święta policji "ręka rękę myje"komendant zastępcy komendanta przypina order,a pani z biura cywil-czym ona sobie zasłużyła u starosty że została wyróżniona i pochwalona??śmieszne to.Ona jest jakby "z drogi przyjęta "więc to nie jest żadna z mundurowych.Pani która sprząta to bardziej zasłużyła na pochwalę niż ta co kawki pije w biurze.

 • 2021-07-27 12:22:13

  gość: ~Domownik

  @~Mieszkaniec
  A skąd masz info za co dostali nagrodę?
  Może jubileusze albo cokolwiek .
  Niech dostają .
  Nikt Tobie nie zabrania iść na ich miejsca.
  A Pani cywil wiesz czym się zajmuje i czy tylko kawę pije?. Ja wiem że rypiesz na 3 lub 4 zmiany i żal ściska że mają 1 zmianę, czyści i pachnący ale potok szkoły robią a Ty weź książkę i też będziesz miał w życiu lepiej a nie będziesz wypisywać kto i za co dostał pochwałę .
  Bądź człowiekiem z kulturą a nie zwykła kur....

 • 2021-07-27 12:31:16

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Domownik
  "Za wzorową pracę nagrodził..."czytaj człowieku dokładnie tekst.Tam to nikt się nie dostanie ,tam to biuro to"firma rodzinna"i rozumiem że jesteś zapewne z "tej rodziny".Osoba cywilna Jubileuszowe???ot to dziwne Myślę że to powinno być Święto Policjantów,a nie osób które są wyróżniane nie wiadomo dlaczego i z jakiego powodu :D

 • 2021-07-28 10:22:08

  gość: ~Seba

  @~Mieszkaniec
  Skoro za wzorowa prace to po co się przyczepiłes tej kobiety?
  To chyba jak premia w każdej firmie tylko że podczas święta.
  Ma dziewczyna coś na co pewnie zapracowała a już psy na niej wieszają.
  To że zastępcy zawsze są klepanie po ramieniu to prawda i powinni już tego przestać.

 • 2021-07-28 10:29:53

  gość: ~Domownik

  @~Mieszkaniec
  Skoro ja jestem "rodzina" to za co ty możesz nie lubić tej pani?!
  Zazdrość jakąś przemawia?!
  Skoro PiS daje cyganom 500+ za mnożenie się jak szczury to każdy może dostać pochwałę jak w każdym zakładzie pracy.

 • 2021-07-28 12:16:55

  gość: ~Hello

  @~Domownik
  Dalej nie rozumiesz...Święto Policjantów a nie cywilów:D

 • 2021-07-29 07:44:10

  gość: ~PM

  @~Domownik
  Uważaj na słowa bo umówię ci randkę z prokuratorem. Za dyskryminacja rasowa. Wsioku głupi

 • 2021-07-29 11:14:23

  gość: ~Jk

  @~PM
  A co grozisz mi??:)

 • 2021-07-27 12:28:42

  gość: ~Doktorek

  @~Mieszkaniec
  A pani sprzątaczka za co ma dostać? Za to że kible sprząta? Pewnie każda praca nie przynosi wstydu ale ze zdrogi przyjmują do biura? To słabo ci wyszło

 • 2021-07-27 12:32:15

  gość: ~Hehe

  @~Doktorek
  Widzi Pani,jakie macie nudy,takie że hejtujecie.Firma Rodzinna jest u was

 • 2021-07-27 12:36:14

  gość: ~Marek

  A gdzie emeryci. Pozdrawiam

 • 2021-07-27 12:36:18

  gość: ~Joko

  A ja już myślałem że cywil dostał awans :D

 • 2021-07-28 10:25:52

  gość: ~Seba

  @~Joko
  Sprzątaczka jak awansuje to też cywil a jej się nikt nie czepia. To jeżeli ktoś pracuje jako cywil to nie ma szans na nagrody? To nie jest urząd miejski albo starostwo że siedzi się w kolejkach po 5 h i du.., one to ciągle piją kawkę hehe

 • 2021-07-27 16:15:17

  gość: ~Fryderyk Gerwazowski

  Sprzedam VW Golfa

 • 2021-07-28 06:25:33

  gość: ~Janusz

  @~Fryderyk Gerwazowski
  Panie kurła, passat to nie jest, ale jak w TDI to biere dla Piotera, bom mu tom jego Beemwu rozwalił kurła

 • 2021-08-01 09:45:11

  gość: ~jurek

  Nie mogą złapać drifciarzy a tu awanse.

 • 2021-08-01 13:14:19

  gość: ~Maniek

  ostatnio dodany post

  Ogólnie są słabi sama młodzież która boi się podjechać do ludzi, ten gruby z drogówki jedynie ta insignia robi robotę a reszta to szkoda gadać, wystarczy zobaczyć co się na mieście dzieje w wekendy, ich w ogóle nie widać, chyba po wioskach jeżdżą i Zuli po przystankach ganiają

REKLAMA