POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Pijany wszedł do sklepu i chciał kupić alkohol. Groził pobiciem pracownikowi ochrony

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

„Osobom nietrzeźwym alkoholu nie sprzedajemy” – taka informacja znajduje się w każdym punkcie sprzedaży wyrobów alkoholowych.

Tego mogłoby się wydawać, prostego komunikatu niestety nie zrozumiał jeden z klientów. Pomimo tego, że znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu, sięgnął po kolejną butelkę tego wyskokowego napoju, a następnie udał się do kasy. Kiedy ekspedientka odmówiła mu sprzedaży alkoholu 62-letni mieszkaniec powiatu średzkiego zaczął się awanturować. - Musiał interweniować pracownik ochrony. Wówczas 62-latek skierował swoją agresję w jego stronę, grożąc mu pobiciem. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali awanturnika i doprowadzili do średzkiej komendy. Tam mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. Urządzenie pokazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania wobec innej osoby gróźb karalnych - informuje asp. szt. Marta Stefanowska oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona podlega karze pozbawienia wolności do lat 2.

echo/KPP Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA