POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Wyniki akcji "Trzeźwy Poranek"

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Jak pokazują wyniki cyklicznie realizowanej przez policjantów akcji pn. TRZEŹWY PORANEK, działania tego rodzaju są potrzebne.

Podczas działań policjanci ze średzkiej drogówki przebadali 107 kierujących pojazdami, ujawniając przy tym pięć osób, które prowadziły swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Dwóch kierowców straciło prawa jazdy.

Już o godzinie 6.40 w miejscowości Środa Śląska patrol Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki Opel. Policjanci przebadali 51-letnią kobietę, która jak się okazało była w stanie po użyciu alkoholu. Niedługo potem mundurowi zatrzymali 31-letniego kierującego motorowerem oraz kolejnego kierowcę samochodu w wieku 22 lat, którzy prowadzili swoje pojazdy również znajdując w stanie po użyciu alkoholu.

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci sporządzili przeciwko całej trójce wnioski o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali też prawa jazdy, a pojazdy przekazali osobom wskazanym.

Podczas działań mundurowi zatrzymali też dwóch rowerzystów, którzy kierowali jednośladami w stanie nietrzeźwości. 38-letni mieszkaniec powiatu średzkiego podczas badania miał w organizmie blisko promil, a 55-latek blisko 1,5 promila alkoholu. Obaj rowerzyści zostali ukarani mandatami karnymi.

Średzcy policjanci apelują do wszystkich kierujących, aby wsiadając za kierownicę samochodu motoroweru, czy na rower byli trzeźwi. Nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, co wydarzy się na drodze. Alkohol spowalnia reakcje, zaburza zdolność postrzegania rzeczywistości, może zaburzać prawidłową ocenę sytuacji. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA