Pierwszy sprawdzian przed inauguracją ligi. Przegrani i zwycięzcy rundy wstępnej Pucharu Polski

Śląsk Wrocław (CLJ) - Pogoń Miękinia 6:0 fot.: echosredzkie.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W środę rozegrana została runda wstępna okręgowego Pucharu Polski. Cztery zespoły z powiatu nadal w grze.

Najwięcej powodów do radości mają zawodnicy Błyskawicy Lenartowice. B-klasowicz na własnym obiekcie podejmował wyżej notowany zespół Ambrozji Bogdaszowice. W regulamin czasie gry, po bramkach Zielki i Pietrzaka był remis 2:2, jednak to gospodarze byli lepsi w serii rzutów karnych i awansowali do kolejnej rundy.

W stawce o puchar pozostają Zieloni Rakoszyce. Zespół z A-klasy pojechał do Brzegu Dolnego, gdzie mierzył się z miejscowym KS-em. 3:1 po bramkach Kika, Adamowicza i Koziarskiego i to Zieloni grają dalej.

Pewnie awans do kolejnej rundy zapewnił sobie beniaminek A-klasy. KS Piotrowice pod wodzą trenera Pawła Madalińskiego wyeliminował rezerwy Polonii Jaksonów. Do przerwy, mimo dużej dominacji zespołu z gminy Kostomłoty, był bezbramkowy remis. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej części gry. Dwie bramki Jahołkowskiego oraz trafienia Kwietnia, Stachurskiego i Kłodnickiego i KS pokonuje spokojnie rywali 5:1.

Zjednoczeni Szczepanów, grający jako rezerwy średzkiej Polonii o awans walczyli we Wrocławiu. Po 90 minutach było 1:1, a jedyną bramkę dla przyjezdnych zdobył z jedenastki Mateusz Grabowiecki. W serii rzutów karnych lepsi okazaji się gracze Widawy, tym samym eliminując Szczepanów z dalszej gry.

Ciekawą przygodę przeżyli zawodnicy Pogoni Miękinia, którzy w losowaniu trafili na występujący w Centralnej Lidze Juniorów zespół Śląska Wrocław. Zespół trenera Januszewskiego środowe popołudnie spędził na murawie stadionu przy Oporowskiej 62. Młodzi gracze wrocławskiego Śląska nie pozostawili Pogoni złudzeń, pokonując starszych rywali 6:0. Galeria z tego spotkania TUTAJ.

Z pucharem żegna się również kolejny beniaminek wrocławskiej A-klasy. Zjednoczeni Łowęcice ulegli Rokicie 1946 Brzeg Dolny 1:5.

Wciąż w stawce pozostaje Piast Lutynia, który spotkanie przeciwko zespołowi Sędziów Wrocław rozegra 18 sierpnia we Wrocławiu.

KS Brzeg Dolny - Zieloni Rakoszyce 1:3
Widawa Wrocław - Polonia II Środa Śląska 1:1 (k. 4:1)
Rokita 1946 Brzeg Dolny - Zjednoczeni Łowęcice 5:1
Korona Osiek - FMS Strzelin 1:1
Logan II Kurów - Korona Pęcz
Zryw Chociwel - Burza Bystrzyca 1:10
Błyskawica Lenartowice - Ambrozja Bogdaszowice 2:2 (k. 4:2)
Piast Dobrzeń - Widawa Kiełczów 0:8
przerwany w 45. minucie przy stanie 0-8 - gospodarze zrezygnowali z dalszej gry / uznano wynik z boiska
Błękitni Krzeczyn - Dąb Pruszowice 5:1
GKS Kątna - Iskra Pasikurowice 1:3
GKS II Mirków/Długołęka - Czarni Chrząstawa 0:2
KP 99 Śliwice - Polonia Miłoszyce 0:1
Skra Wojnowice - Sokół Marcinkowice 1:4
Augustyn Wrocław - Błękitni Siedlce 3:0
LKS Krzyżanowice - Bór Oborniki Śląskie 6:1