POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Bike Maraton i Szosowy Klasyk w ostatni weekend sierpnia w Miękini

Święto Kolarstwa w ostatni weekend sierpnia w Miękini fot.: anbo - echosredzkie.pl

28 sierpnia w Miękini odbędzie się Bike Maraton, jedna z największych rowerowych imprez znanego na Dolnym Śląsku cyklu. Dzień później rozegrany zostanie Szosowy Klasyk.

Po wielu zawirowaniach związanych z lockdownem i obostrzeniami organizatorzy ogłaszają, że najważniejszy kolarski weekend w Miękini dojdzie do skutku końcem miesiąca. W sobotę 28 sierpnia miłośnicy dwóch kółek staną na stacie Bike Maratonu. Rowerzyści mają do wyboru cztery dystanse:

  • FUN - 19 km,
  • CLASSIC - 32 km,
  • MEGA - 53 km,
  • GIGA - 74 km.

Zapisać można się poprzez rejestrację na stronie organizatora TUTAJ.

Dzień później, w niedzielę 29 sierpnia na ulice gminy Miękinia wyruszą kolarze w ramach Szosowego Klasyka, w tym roku rozgrywanego pod nazwą Memoriał im. Kornela Morawieckiego. W tym roku do wyboru są dwa dystanse:

  • FUN - 50 km,
  • PRO - 101 km.

Zgłosić można się TUTAJ.

- Zapraszam Wszystkich pasjonatów dwóch kółek do Miękini, gdzie rozegrana zostanie kolejna edycja BIKE MARATON, a dzień po tym, Via Dolny Śląsk – Szosowy Klasyk. Te dwa dni to dla nas ogromny zaszczyt, ale też wyzwanie. Zapewniam jednak Was, że w tych dniach cała gmina będzie do Waszej dyspozycji, dołożymy wszelkich starań, aby te dwa dni dostarczyły Wam niezapomnianych wrażeń. W Miękini czekają na Was trasy o zróżnicowanej trudności, obiecuję jeszcze więcej niż w ubiegłym roku atrakcji artystycznych i tych przygotowanych dla najmłodszych. Chciałbym, aby te dwa dni stały się prawdziwym Świętem Kolarstwa w naszej gminie - mówi Jan Marian Grzegorczyn, wójt gminy Miękinia.

- Życzę wszystkim miło spędzonych chwil w Miękini, zdrowej, sportowej rywalizacji oraz satysfakcji z osiągniętego wyniku. Zapraszam do pięknej Gminy Miękinia. 28-29.08.2021 spotykamy się na starcie w Miękini. Liczę na Was - dodaje wójt.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA