POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Ile kosztuje sala weselna? Czy droższa zawsze znaczy lepsza?

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Koszt wynajęcia sali weselnej jest jednym z największych wydatków, jakiemu musimy stawić czoła przy organizacji ślubu i wesela.

Cena lokalu weselnego jest określana za pomocą tzw. talerzyka, czyli kosztu przyjęcia jednego gościa. Zawiera się w nim serwowane jedzenie i dodatki, wystrój sali oraz jej udostępnienie na określony w umowie czas. Cena talerzyka jest bardzo zróżnicowana i zależy głównie od lokalizacji, prestiżu lokalu, dodatkowych usług i udogodnień, a także terminu wydarzenia.

Talerzyk, czyli koszt weselnego menu i oprawy przyjęcia

Sala weselna jest podstawowym i najważniejszym elementem, bez którego trudno zorganizować wesele swoich marzeń. Jej wynajęcie stanowi także jeden z największych wydatków, jakie ponosimy w związku z wyprawieniem zabawy weselnej. Cena wynajęcia sali weselnej równa się kwocie tzw. talerzyka. Jest to stała opłata pobierana za jednego gościa. Do określenia ceny lokalu weselnego potrzebna jest więc lista gości, której ostateczną wersję dostarcza się zazwyczaj na ok. 2 tygodnie przed wydarzeniem. Wtedy także określany jest dokładny koszt całego przedsięwzięcia.

Talerzyk obejmuje wyżywienie gości, standardowe dekoracje i wyposażenie lokalu oraz jego udostepnienie na określony czas. Cena talerzyka obecnie wynosi ok. 200 zł, jednak koszt ten może być zarówno wyższy, jak i niższy w zależności od regionu, lokalu oraz terminu ślubu. Najwyższe ceny obowiązują w tzw. sezonie ślubnym, czyli w okresie od czerwca do września, w pozostałych miesiącach mogą być natomiast niższe. Talerzyk nie obejmuje także kosztu alkoholu, słodkości i deserów oraz dodatkowych usług, za które należy dodatkowo zapłacić. Także wydłużenie trwania zabawy lub jej wcześniejsze rozpoczęcie często wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Czy cena sali weselnej zawsze ma wpływ na jakość usług?

Zazwyczaj wyższy koszt równa się lepszej jakości. Zasada ta nie zawsze sprawdza się jednak w przypadku lokali weselnych, gdyż na ich cenę wpływ mają czynniki nie mające wielkiego odzwierciedlenia w jakości oferowanych usług. Jednym z nich jest chociażby lokalizacja sali – najwyższe ceny posiadają lokale położone w atrakcyjnych miejscach, co nie zawsze ma kluczowe znaczenie dla sukcesu zabawy. Pójście na niewielkie ustępstwa w tym zakresie i zorganizowanie wesela w lokalizacji oddalonej o kilka-kilkanaście kilometrów od miasta może przynieść już znaczące oszczędności.

Koszt wynajęcia sali weselnej zależy także od ustalonej daty ślubu. Za talerzyk najwięcej zapłacimy w sezonie ślubnym, a przesunięcie terminu o kilka tygodni (np. zorganizowanie wesela w maju zamiast w czerwcu lub w październiku a nie we wrześniu) może również pozwolić zaoszczędzić nieco pieniędzy. Spore ułatwienie w znalezieniu atrakcyjnych cenowo ofert daje także skorzystanie z popularnych portali ślubnych, do których należy Weselezklasa.pl. Na ich łamach znajdziemy szeroki wybór lokali weselnych z całej Polski w zróżnicowanych cenach. Poszczególne oferty możemy filtrować na podstawie lokalizacji (np. tu znajdziemy lokale z woj. dolnośląskiego:https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/dolnoslaskie/) oraz ich cen, co pozwala skupić się wyłącznie na tych lokalach, których koszt mieści się w naszym budżecie.

Artykuł Sponsorowany

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA