POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Urząd Miejski z dotacją na zakup i montaż sprzętu do skate parku w Środzie Śląskiej

Projekt skate parku w Środzie Śląskiej fot.: Urząd Miejski w Środzie Śląskiej

W grudniu 2020 roku wykonana została płyta betonowa do skate parku w Środzie Śląskiej przy ul. Górnej, obok boiska OSiR do siatkówki plażowej. 

Płyta ma blisko 500 m2 powierzchni. Wykonanie jej kosztowało 72,5 tys. złotych. Jak zapowiadał wówczas średzki ratusz, na wiosnę tego roku zaplanowano dodatkowe prace przy płycie m.in. wykonanie szczelin dylatacyjnych oraz obsianie trawą terenu wokół płyty. - W przyszłym roku zakupimy wyposażenie skateparku. W projekcie budżetu na 2021 rok zaplanowaliśmy na ten cel 50 tys. złotych. Kupimy za to m.in. rampy i grindy - informował w grudniu burmistrz Adam Ruciński. Inwestycja jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego z 2019 roku.

Ratusz ma fundusze na zakup i montaż sprzętu

Urząd Miejski w Środzie Śląskiej za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o podpisanej pod koniec lipca umowie ze Stowarzyszeniem Aglomeracja Wrocławska. Dokument dotyczył dofinansowania zakupu i montażu urządzeń skateparku na Akwenie Kajaki. - Wartość dotacji to 150 tys. złotych, co stanowi blisko 95 proc. wartości całego zadania. Zakupem i montażem urządzeń skateparku zajmuje się firma MULLER Jelcz-Laskowice, która zaproponowała kwotę 158 tys. złotych. Na płycie skateparku przy Akwenie Kajaki powstanie 8 urządzeń - podjazdów, gridów, boxów, mini ramp i bumpów. Zakończenie prac planowane jest na wrzesień tego roku - informują urzędnicy.

- Uzyskana dotacja ze Stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska pozwoli prawie w całości sfinansować zakup i montaż ośmiu urządzeń skateparku. Aktualnie trwa produkcja urządzeń, które zostaną zamontowane do końca września – przyznaje Rafał Ratuszniak, p.o. Kierownika Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy średzkiego magistratu i koordynator Budżetu Obywatelskiego.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA