POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

ULKS Odra Malczyce otrzymał licencję Polskiego Związku Zapaśniczego

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

3 września Polski Związek Zapaśniczy zarejestrował ULKS Odra Malczyce, który działać ma przy szkole podstawowej i trenować dzieci i młodzież w dyscyplinie olimpijskiej.

O tym fakcie poinformował wójt gminy Malczyce Andrzej Niemiec, który przyznaje, że jest również po pierwszych rozmowach z ewentualnymi sponsorami. - Rozmawiałem z firmą finansową, która chce inwestować w naszej Gminie. Nieśmiało zapytałem czy nie chciałaby wspomóc dzieciaków, którzy będą trenować zapasy. Potrzebujemy buty, trykoty i dresy. Okazało się że, nie ma problemu. Zarząd firmy po namyśle wyraził zgodę i chce nam pomóc - informuje wójt za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W celu rozwoju tej dyscypliny klub wystapił do Polskiego Związku Zapaśniczego o przyznanie dwóch mat treningowych, które docelowo zostaną rozłożone w "starej" sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska w Malczycach.

Na terenie województwa dolnośląskiego działają aktualnie 24 kluby posiadające licencję Polskiego Związku Zapaśniczego. Do ośrodków położonych najbliżej powiatu średzkiego należą kluby z Prochowic, Wołowa, Wrocławia czy Smolca.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA