POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

W Przedmościu powitano Filipa Rodzika. Sportowiec wrócił z paraolimpiady w Tokio

Przywitanie Filipa Rodzika w świetlicy w Przedmościu fot.: echo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

We wtorkowe popołudnie w świetlicy wiejskiej w Przedmościu uroczyście przywitano Filipa Rodzika, mieszkańca miejscowości, który wrócił z paraolimpiady w Tokio.

Filip reprezentował nasz kraj w strzelectwie sportowym. Niestety wrócił do kraju bez olimpijskiego medalu, jednak z bagażem wielu wspaniałych wspomnień, którymi podzielił się z mieszkańcami podczas wczorajszego spotkania. Zgromadzeni tego dnia w świetlicy mieli możliwość zadania sportowcowi pytań i wysłuchać relacji z Tokio. Reprezentant naszego kraju podzielił się zdjęciami z paraolimpiady, zdradzając szczegóły organizacji najważniejszej imprezy sportowej. Mieszkańcy i goście z wielką ciekawością oglądali także pistolet, którego podczas zawodów na 10, 25 i 50 metrów używa Filip.

Na zakończenie spotkania sportowiec został uhonorowany podarunkami od pani sołtys miejscowości Przedmoście oraz władz gminnych i powiatowych. W rewanżu Filip Rodzik przekazał gościom pamiątki przywiezione z Japonii. Mieszkańcy chętnie pozowali do zdjęć z reprezentantem kraju oraz jego sprzętem sportowym.

– Podczas wczorajszego wieczoru w świetlicy w Przedmościu mieliśmy przyjemność witać znakomitego sportowca z wielkim bagażem doświadczeń i osiągnięć – Filipa Rodzika. Jest mi niezmiernie miło, że Filip należy do grona mieszkańców Przedmościa. Jestem bardzo dumna z jego osiągnięć i wraz z mieszkańcami bardzo mu kibicuję. Na spotkanie z Filipem oprócz mieszkańców, przyjaciół przybyli także włodarze gminy i powiatu za co serdecznie dziękuję. Wszyscy gorąco przywitali naszego paraolimpijczyka. Był słodki poczęstunek przygotowany przez radę sołecką, kwiaty i drobne upominki dla sportowca - komentuje Sabina Wereszczyńska.

- Dzięki opowieściom, zdjęciom, filmom i pokazowi broni mogliśmy poczuć choć troszkę emocji jakie towarzyszą Filipowi na paraolimpiadzie. Filip jest wspaniałym przykładem osoby, która nie poddaje się mimo przeciwności losu, uparcie dąży do celu i je osiąga. Filip oprócz sportu jest pełnomocnikiem ds. osób z niepełnosprawnościami. Analizuje potrzeby osób niepełnosprawnych, dotyczącą możliwości dostępu do obiektów użyteczności publicznej, leczenia i rehabilitacji oraz transportu publicznego. Przedstawia propozycje rozwiązań istniejących problemów, z jakimi borykają się niepełnosprawni. Zajmie się również opiniowaniem uchwał dotyczących osób z niepełnosprawnościami. Dzięki takim ludziom jak on jest szansa, że coś się w naszym otoczeniu zmieni i to na lepsze. Życzę mu z całego serca wytrwałości, spokoju i samych sukcesów w życiu osobistym, zawodowym jak i sportowym - podsumowuje Sabina Wereszczyńska, sołtys Przedmościa, organizatorka spotkania.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA