POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Kolejny projekt zdrowotny dla mieszkańców gminy Miękinia

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Z inicjatywy wójta Jana Mariana Grzegorczyna Gmina Miękinia rozpoczyna współpracę z dwoma placówkami zajmującymi się poprawą zdrowia psychicznego wśród nastolatków.

Współpraca, przy wsparciu wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego, została zawarta z Dziennym Ośrodkiem Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży oraz Zakładem Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze.

W ramach projektu wspierane będą działania mające na celu poprawę i promocję zdrowia psychicznego wśród nastolatków uczących się w miękińskich szkołach.

Specjaliści - lekarze psychiatrii dziecięcej, psycholodzy, psychoterapeuci, pedagodzy i terapeuci uzależnień - dostarczą zarówno nauczycielom, jak i rodzicom sprawdzonych narzędzi budujących odporność psychiczną wśród uczniów klas V-VIII. W ramach działań wspólnych odbędą się specjalne szkolenia/warsztaty dla nauczycieli, którzy będą wykorzystywać nabyte umiejętności i wiedzę z zakresu zdrowia psychicznego w swojej codziennej pracy z uczniami i ich rodzicami. Wszystko po to, aby młodzi ludzie skuteczniej radzili sobie z pojawiającymi się trudnościami życia codziennego.

Pierwsze spotkanie w ramach projektu odbędzie się 8 września 2021 r.

Gmina Miękinia

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA