POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Aktualne informacje dotyczące szczepień na koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne fot.: freeepik.com

Informujemy o liczbie osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 w kraju, na Dolnym Śląsku oraz powiecie średzkim.

Na dzień 9 września, godz. 10.30 w kraju wykonano 36 604 902 szczepienia. W pełni zaszczepionych jest 19 011 042 obywateli.

W województwie dolnośląskim liczba szczepień wyniosła ogółem 2 937 995. Liczba osób w pełni zaszczepionych wynosi 1 372 909. Na Dolnym Śląsku ubiegłej doby wykonano 2 761 szczepień. Dzienna liczba osób w pełni zaszczepionych wyniosła 1 339.

W powiecie średzkim liczba wykonanych szczepień na dzień 9 września wyniosła  21 994. W pełni zaszczepionych jest dotychczas 10 462 osóbUbiegłej doby na terenie powiatu wykonano 50 szczepień. W pełni zaszczepiono 31 osób.

Jak informuje rządowa strona, na której zamieszczane są statystyki dotyczące szczepień, każde szczepienie jest ujmowane w statystyce danego dnia – według daty jego wykonania, którą podał pracownik medyczny wykonujący szczepienie.

Suma szczepień prezentowanych w poszczególnych województwach może nie być równa liczbie szczepień prezentowanych na poziomie Polski. Suma szczepień w poszczególnych powiatach może nie być równa liczbie szczepień w danym województwie. Takie zjawisko jest sukcesywnie niwelowane i jest związane z jakością danych.

Szczepienie odnoszone jest do powiatu/województwa według adresu placówki, która je wykonała.

echo/Ministerstwo Zdrowia

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA