POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

X Dolnośląski Festiwal Kreatywnego Działania "Kreacja"

Dzień Otwarty w WTZ "Ostoja". Zdjęcie ilustracyjne fot.: Echo Średzkie

Festiwal Kreacja od 10 lat ma za zadanie aktywizować społecznie osoby z niepełnosprawnościami, integrować społecznie i uwrażliwiać społeczność lokalną poprzez sztukę.

- Warsztat Terapii Zajęciowej OSTOJA w Środzie Śląskiej będący jednostką Stowarzyszenia "OSTOJA" Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami serdecznie zaprasza Państwa do udziału w Dolnośląskim Festiwalu Kreatywnego Działania KREACJA. W 2021 roku Festiwal KREACJA realizowany będzie między innymi w Środzie Śląskiej (Rynek Miejski oraz Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej z siedzibą przy Placu Wolności 3 ) Festiwal odbędzie się w dniu 15 września, w godzinach 12:00-16:00. - informuje Witold Chomiszczak kierownik centrum "Ostoja"

W ramach wydarzenia Warsztat Terapii Zajęciowej OSTOJA w Środzie Śląskiej jako jednostka Stowarzyszenia "OSTOJA" Na Rzecz osób z Niepełnosprawnościami przygotuje rożnego rodzaju warsztaty artystyczne, do których zaprosi wszystkie zainteresowane osoby. Warsztaty poprowadzą uczestnicy zajęć programowych WTZ OSTOJA, kadra oraz przedstawiciele innych placówek kulturowych i oświatowych z terenu gminy i miasta Środa Śląska.

W programie zaprezentowana zostanie również na terenie Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej wystawa prac uczestników WTZ OSTOJA pn. "Makramy".
Partnerami Festiwalu są :Miasto i Gmina Środa Śląska, Powiat Średzki, Dom Kultury w Środzie Śląskiej, Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. J. Korczaka w Środzie Śląskiej i oczywiście Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Gospodarzem i organizatorem jest Stowarzyszenie "OSTOJA" Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami (uczestnicy oraz kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej OSTOJA w Środzie Śląskiej).

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA