POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

“Dolnośląskie Młyny” wesprą budowę chodnika w Ujeździe Górnym

Firma "Dolnośląskie Młyny" wesprze budowę chodnika w Ujeździe Górnym kwotą 50 tys. zł fot.: rfp - powiat średzki

W siedzibie “Dolnośląskich Młynów” w Ujeździe Górnym podpisano umowę darowizny na kwotę 50 tys. zł. W ten sposób firma wesprze budowę chodnika na terenie miejscowości.

Inwestycja będzie realizowana przez Powiat w partnerstwie z Gminą Udanin w ramach Powiatowego Programu Rozwoju Infrastruktury Drogowej. Całkowita wartość zadania to 250 tys. złotych, z czego 200 tys. zł. samorządy sfinansują po połowie. 50 tys. zł to kwota podarowana przez “Dolnośląskie Młyny”.

Zadanie będzie obejmowało budowę 247 metrów chodnika w Ujeździe Górnym (od budynku byłej poczty w stronę miejscowości Karnice), wykonanie wyniesionego przejścia dla pieszych oraz peronu. Postępowanie przetargowe oraz wyłonienie wykonawcy nastąpi jeszcze w tym roku.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział: starosta Krzysztof Szałankiewicz, przedstawiciel zarządu Grzegorz Pierzchalski, wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk, prezes "Dolnośląskich Młynów" Anita Stasiak-Bełz oraz dyrektor Grzegorz Burak.  

- Bardzo dziękujemy całemu zarządowi firmy, zwłaszcza pani prezes Anicie Stasiak-Bełz, za udzielone wsparcie oraz wójtowi Gminy Udanin Wojciechowi Płaziukowi za partnerstwo w realizacji zadania. Jestem pewny, że inwestycja poprawi bezpieczeństwo na terenie miejscowości i z pewnością ucieszy jej mieszkańców - mówi przedstawiciel zarządu Grzegorz Pierzchalski, odpowiedzialny za powiatowe drogi. 

- Cieszę się bardzo, że dzięki dobrym relacjom Gminy Udanin z "Dolnośląskimi Młynami" oraz Powiatem zostanie wybudowany chodnik w Ujeździe Górnym. Pozyskana kwota 50 tys. zł jest znacząca i na pewno bardzo istotna przy budowie tego chodnika. Dzięki wsparciu ze strony firmy oraz ze strony Gminy Udanin Powiat jeszcze w tym roku ogłosi przetarg. Dziękuję pani prezes Anicie Stasiak-Bełz oraz zarządowi powiatu za dotychczasową współpracę. W planach mamy kolejne wspólne inwestycje poprawiające infrastrukturę drogową na terenie naszej gminy, dlatego nadal deklaruję udział finansowy gminy w pracach na drogach powiatowych - mówi wójt gminy Wojciech Płaziuk.

rfp - Powiat Średzki

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA