POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Uwaga kierowcy! Policja będzie prowadziła działania pn. „Trzeźwy poranek”

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

W poniedziałek 13 września funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej będą prowadzić wzmożone kontrole w ramach akcji „Trzeźwy poranek”.

Podczas prowadzonych działań policjanci kontrolować będą trzeźwość kierowców poruszających się po drogach powiatu średzkiego. - To właśnie alkohol i inne substancje działające podobnie, pod których wpływem niektórzy wsiadają za kierownicę, są jedną z najczęstszych przyczyn, przez które dochodzi do poważnych wypadków drogowych. Aby ograniczyć to realne zagrożenie średzcy funkcjonariusze cyklicznie prowadzą wzmożone działania, aby wyeliminować z ruchu skrajnie nieodpowiedzialne osoby, które zdecydowały się kierować autem „na podwójnym gazie” - informuje asp. szt. Marta Stefanowska oficer prasowa średzkiej policji.

- Apelujemy do kierowców o to, aby miejsce za kierownicą zajmowały w pojazdach jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe. Nawet najmniejsza ilość alkoholu może ograniczyć naszą percepcję i stworzyć zagrożenie dla nas, naszych bliskich oraz innych użytkowników dróg. Jazda na podwójnym gazie grozi spowodowaniem wypadku i śmiercią nie tylko osób znajdujących się w aucie, ale także przypadkowych niechronionych uczestników ruchu drogowego - dodaje rzeczniczka.

Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa! Reagujmy, gdy widzimy nietrzeźwą osobę za kierownicą i informujmy o tym policjantów. Funkcjonariusze sprawdzają każdy taki sygnał. Dzięki naszej reakcji, być może nie dojdzie do tragedii na drodze.

echo/KPP Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA