POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Upadek z wysokości, wypadki, poszukiwanie osoby zaginionej [raport strażaków]

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Echo Średzkie

Od 6 września do 12 września w  rejonie działania PSP w Środzie Śląskiej doszło do 19  zdarzeń: 5 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń oraz 2 fałszywych alarmów.

W dniu 06.09.2021 r. w miejscowości Lubiatów strażacy z OSP Głoska usuwali gniazdo szerszeni.

W dniu 07.09 2021r. w jednym z przedszkoli na terenie miasta Środa Śląska stwierdzono obecność owadów błonkoskrzydłych w przewodzie wentylacyjnym.

W dniu 07.09.2021r. w Środzie Śląskiej w jednym z mieszkań osoba zgłaszająca widziała wydobywający się z okna dym. Działania straży polegały na wejściu do mieszkania przy użyciu drabiny. Okazało się, że zadymienie powstało w związku z przypaleniem potraw na kuchence.

W dniu 3 07.09.2021r. w miejscowości Brodno doszło do pożaru sterty słomy.

W dniu 08.09.2021 r. w jednej z firm znajdującej się w miejscowości Komorniki doszło do alarmu monitoringu pożarowego. Po przybyciu zastępów straży okazało się, że jest to alarm fałszywy, stwierdzono brak pożaru.

W dniu 08.09.2021 r. w Paździornie doszło do pożaru sterty słomy. W godzinach popołudniowych w tej samej miejscowości doszło do pożaru ścierniska.

W dniu 08.09.2021 r. do straży wpłynęło zgłoszenie, że w Kostomłotach mężczyzna spadł z wysokości. Na miejscu zdarzenia znajdowała się policja oraz lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania straży polegały na udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanej osobie oraz zabezpieczenie lądowiska dla LPR. Całe zdarzenie miało miejsce na placu budowy.

W dniu 08.09.2021 r. w godzinach wieczornych straż była wzywana do osoby z atakiem epilepsji w związku z brakiem wolnego Zespołu Ratownictwa Medycznego.

W dniu 09.09. 2021 r. w miejscowości Siemiedrożyce doszło do pożaru samochodu. Działania straży polegały na podaniu prądu piany ciężkiej w natarciu na płonący pojazd. Na miejscu znajdowała się policja, która prowadziła swoje czynności.

W dniu 09.09.2021 r. na trasie Kadłub – Miękinia znajdował się konar drzewa, który blokował częściowo ruch kołowy na jezdni. Działania straży polegały na usunięciu konaru drzewa z drogi przy użyciu piły mechanicznej do cięcia drewna.

W dniu 10.09.2021 r. z Centrum Powiatamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o szerszeniach znajdujących się w domku letniskowym na terenie miejscowości Przedmoście. Po przybyciu straży pożarnej okazało się, że istnieje brak technicznych możliwości usunięcia owadów. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przekazali zalecenia dla właścicielki.

W dniu 10.09.2021 r. w Kostomłotach na węźle autostradowym miała znajdować się plama substancji oleistej. Po przybyciu na miejsce zastępów straży okazało się, że jest to alarm fałszywy – nie stwierdzono zagrożenia.

W dniu 10.09.2021 r. na drodze krajowej nr 94 doszło do zderzenie dwóch samochodów ciężarowych bez udziału osób poszkodowanych. Jeden z pojazdów przewożący butle z gazem propan-butan znajdował się w rowie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na wydobyciu butli z gazem z naczepy samochodu. Na miejscu policja oraz zarządca drogi prowadzili swoje czynności.

W dniu 11.09.2021 r. na 128 kilometrze autostrady A4 doszło do zderzenia sześciu pojazdów osobowych. Stwierdzono brak osób poszkodowanych. Policja usunęła wszystkie pojazdy na pobliski parking. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

W dniu 11.09.2021 r. na zjeździe z autostrady A4 w miejscowości Kostomłoty doszło do zderzenie dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została poszkodowana. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej.

W dniu 11.09.2021 r. na jednej z dróg w miejscowości Udanin samochód osobowy znajdował się w rowie, podróżowało nim cztery osoby - brak poszkodowanych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora w pojeździe.

W dniu 11.09.2021 r. na autostradzie A4 (122,7 km) doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym – jedna osoba poszkodowana. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy poszkodowanej osobie oraz odłączeniu akumulatorów w pojeździe.

W dniu 11.09.2021 r. 10 zastępów straży pożarnej brało udział w poszukiwaniu osoby zaginionej na terenie miejscowości Kobylniki. W godzinach porannych udało się odnaleźć osobę zaginioną.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA