POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Pijany 39-latek jechał DK 94. Nieodpowiedzialny kierowca trafił do aresztu

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Nietrzeźwy mężczyzna jechał „krajówką” nieubezpieczonym i nie dopuszczonym do ruchu pojazdem, nie posiadając przy tym uprawnień do kierowania.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał informację, że kierujący pojazdem marki Fiat może znajdować się pod wpływem alkoholu. - Policjanci ze średzkiej drogówki jadąc drogą krajową 94 w pewnym momencie zauważyli opisany samochód, który jechał środkiem jezdni. Kierowca poruszał się „zygzakiem”, nie mogąc utrzymać prostego toru jazdy. Zawrócili i zatrzymali kierującego do kontroli - informuje asp. szt. Marta Stefanowska oficer średzkiej policji. - Gdy tylko otworzyli drzwi od razu wyczuli charakterystyczną woń alkoholu. Funkcjonariusze wyjęli kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu tym samym kontynuowanie dalszej jazdy. Mieli trudności z porozumieniem się z kierowcą, który jak się okazało był obywatelem Gruzji - wyjaśnia rzeczniczka.

39-latek miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód, którym jechał, nie miał obowiązkowego ubezpieczenia i nie został dopuszczony do ruchu. - Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, od którego pobrano krew do badań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a samochód na parking strzeżony na koszt właściciela. 39-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Ponadto w związku z popełnieniem wykroczeń w postaci braku uprawnień do kierowania pojazdami oraz poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny gotówkowy w wysokości 1000 złotych - dodaje policjantka.

Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

echo/KPP Środa Śląska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Pijany 39-latek jechał DK 94. Nieodpowiedzialny kierowca trafił do aresztu

    2021-09-14 20:01:21

    gość: ~roster

    ostatnio dodany post

    Jeszcze wiecej takich wpuszczac do Polski,to bedzie wiecej takich zdarzeń :-(

REKLAMA