POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Hiszpański Persan inwestuje we Wróblowicach. Zatrudnienie znajdzie 1000 osób

Wbudowanie kamienia węgielnego pod budowę firmy Persan Polska fot.: echosredzkie.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Hiszpańska firma Persan wybuduje we Wróblowicach w gminie Miękinia wielką fabrykę. Inwestycja będzie kosztowała ponad 80mln euro.

Nowoczesny obiekt jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój spółki oraz rosnące zapotrzebowanie rynkowe. Będzie przygotowany na 1000 stanowisk pracy. Planowany termin zakończenia inwestycji to I kwartał 2023 roku.

Persán Polska S.A. jest częścią funkcjonującej od 80 lat hiszpańskiej grupy Persán – jednego z wiodących producentów chemii gospodarczej oraz kosmetyków w Europie Centralnej. Swoją działalność w Polsce Persán rozpoczął w 2015 r.

Firma posiada własne laboratoria badawczo-rozwojowe, realizując najwyższe standardy praktyk produkcyjnych. Duże nakłady na nowe technologie umożliwiają stałe poszerzanie portfolio w sektorze marek własnych, produkcji kontraktowej oraz marek producenta. Misją jest zapewnienie klientom najwyższej jakości w najlepszej cenie, zaś współpraca z największymi sieciami handlowymi plasuje Persán w ścisłej czołówce trzech największych producentów w branży.

Polska fabryka jest jedną z największych jednostek produkcyjnych grupy w tej części Europy. Produkcja opiewa na ponad 100 tys. ton rocznie, a towar dostarczany jest do ponad 30 krajów na świecie.

Budowa nowoczesnego zakładu umożliwi dynamiczny wzrost produkcji isprzedaży na szerszą skalę, m.in. wyrobów kosmetycznych dla europejskich partnerów. Zastosowanie najnowszych technologii zoptymalizuje współpracę z podmiotami wytwarzającymi marki producenta, umożliwiając im jeszcze szybsze reagowanie na zmiany, jakie zachodzą na rynku produktów szybko zbywalnych.

Zakład zostanie przygotowany na 1000 stanowisk pracy, a rozbudowane zaplecze badawczo-rozwojowe, którego powierzchnia zwiększona zostanie niemal pięciokrotnie, zapewni optymalne warunki do tworzenia nowatorskich rozwiązań, które będą nie tylko wygodne dla konsumentów, ale też przyjazne środowisku.

Jednym z filarów działalności Persán jest troska o ekologię – dlatego foliowe torebki w tabletkach do zmywarek zostały zastąpione folią samorozpuszczalną, co w polskim sektorze marek własnych było pionierskim osiągnięciem. Od ubiegłego roku firma rozpoczęła też wdrażanie zmian w opakowaniach, stosując domieszki recyklatów od 25% do 100% w całej masie. Istotna jest również koncentracja produktów piorących, pozwalająca zmniejszać dozowanie bez utraty ich jakości. Przekłada się to na znaczną redukcję ilości plastiku wprowadzanego do środowiska – od kilkudziesięciu do kilkuset ton rocznie.

W trakcie uroczystości otwarcia budowy nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego oraz inauguracyjne wbicie pierwszego szpadla w ziemię.

Nowoczesny, wydajny technologicznie zakład to obiekt doskonale przygotowany pod ekspansję. Inwestycja stanowi odpowiedź na rosnące potrzeby rynku oraz istotny wkład w rozwój regionu. Fakt ten podkreślili w swoich wystąpieniach przedstawiciele władz.

- Bardzo cieszy mnie fakt, że zarówno w Polsce, jak i na Dolnym Śląsku powstają międzynarodowe inwestycje wprowadzające nowatorskie rozwiązania przyjazne środowisku i tworzące nowe miejsca pracy dla lokalnych społeczności - powiedział Jarosław Obremski, Wojewoda Dolnośląski.

- Dolny Śląsk to dzisiaj jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Europie, otwarty na globalną współpracę. Ambitnie inwestujemy w rozwój kolei, infrastruktury drogowej, w nowoczesną ochronę zdrowia, edukację oraz w innowacyjną gospodarkę. To sukcesy, które wynikają z pracowitości Dolnoślązaków, ale również z bardzo dobrej współpracy władz samorządowych z przedsiębiorcami, środowiskami naukowymi oraz z rządem. Dolny Śląsk jest regionem niezwykle atrakcyjnym inwestycyjnie. Fakt, że tak duże firmy inwestują w naszym regionie niezwykle cieszy, bo to przede wszystkim nowe miejsca pracy dla Dolnoślązaków, ale również korzyści dla rozwoju dolnośląskiej gospodarki - powiedział Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

- Jest mi niezmiernie miło, że kolejny duży inwestor obdarzył naszą gminę zaufaniem i zdecydował o podjęciu działalności na naszym terenie. Witamy w gminie Miękinia i życzymy powodzenia! - powiedział Jan Grzegorczyn, Wójt Gminy Miękinia.

echo/Materiał Prasowy

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • Hiszpański Persan inwestuje we Wróblowicach. Zatrudnienie znajdzie 1000 osób

  2021-09-15 17:09:04

  gość: ~Parobek

  To dzięki naszej pani Sekretarz w urzędzie. Żelazno Damo brawo i sukcesów w pracy! Pozdrawiam serdecznie

 • 2021-09-16 15:33:30

  gość: ~doparobnek

  @~Parobek serio? hhhaaaaaaaaa

 • 2021-09-15 18:12:32

  gość: ~1000 osób

  Kolejne 1000 samochodów i kolejne korki i syf s powietrzu.

 • 2021-09-15 21:34:05

  gość: ~Lud

  @~1000 osób
  Czy były jakieś konsultacje społeczne? Kolejny zakład a pozniej Wójt zakreca wodę mieszkańcom.

 • 2021-09-15 23:24:08

  gość: ~Szwarceneger Kibordu

  @~Lud Konsultacje społeczne, niby z jakiej przyczyny. Nawet bez kosultacji mogę powiedzieć czy okoliczni mieszkańcy są za czy przeciw. Nic nie budować, kuniec świata będzie po co na co tu coś robić. Nie lepiej dać każdemu troche zasiłku a nie jakieś zakłady budować.

 • 2021-09-16 07:37:55

  gość: ~Zadowola

  @~Szwarceneger Kibordu
  Trzeba się cieszyć że są nowe zakłady, nowe miejsca pracy, każdy ma na chleb i podstawowe potrzeby oby tych zakładów powstało jeszcze z 30 w naszej okolicy to daje zrównoważony rozwój strefy, gminy i powiatu. Ludziom to wszystko już widzę przeszkadza

 • 2021-09-16 21:55:06

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Zadowola
  Oni -gdzieś mają mieszkańców, liczy się piasek który będzie mógł sprzedać, zapchana droga, brudne powietrze, brak wody ale ten pusty gość ogródek własny sprzeda i zakłady następne będzie stawiać.

 • 2021-09-17 15:15:17

  gość: ~Piłsudski

  @~Mieszkaniec
  Cytując klasyka „ kraj piękny tylko ludzie *****”

 • 2021-09-20 17:07:52

  gość: ~D503

  ostatnio dodany post

  @~Szwarceneger Kibordu
  Zabawny jesteś człowieku, który nic nie rozumie z otaczajacej go rzeczywistosci.
  Bo w tej rzeczywistości Inwestycja Persana to hiszpańska fabryka, za chińskie pieniądze, degradująca polską ziemię, zatrudniająca tanią siłe roboczą z Ukrainy.
  Jaki okoliczni mieszkańcy maja mieć interes w powstaniu fabryki Persana geniuszu????

REKLAMA