POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Powstaną nowe przejścia dla pieszych w Środzie Śląskiej i Ujeździe Górnym

Podpisanie umowy fot.: rfp - powiat średzki

Dzisiaj w gabinecie starosty podpisano umowy na budowę przejść dla pieszych w Środzie Śląskiej i Ujeździe Górnym. Wykonawcą została firma Instalator ze Środy Śląskiej.

W Środzie Śląskiej przy ulicy Wiejskiej zostanie wykonane wyniesione przejście dla pieszych z masy mineralno-asfaltowej. Zgodnie z projektem pojawi się oznakowanie poziome i pionowe oraz zabezpieczenie z barierek. Firma zajmie się również oświetleniem przejścia i montażem radarowego wyświetlacza prędkości. Przy przejściu zostanie dobudowany chodnik o długości 78 mb. Całkowita wartość zadania wyniesie 295 199,99 zł, z czego 156 073,60 zł to dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg.

Wystąpiliśmy do burmistrza Środy Śląskiej z propozycją partnerstwa w realizacji tego zadania. Takie inwestycje są ważne dla mieszkańców. Wciąż oczekujemy jednak na oficjalną odpowiedź z urzędu, licząc oczywiście na współpracę  - mówi przedstawiciel zarządu Grzegorz Pierzchalski, odpowiedzialny za powiatowe drogi.

W Ujeździe Górnym nowe przejście pojawi się w sąsiedztwie marketu Dino. Projekt zakłada wymalowanie przejścia dla pieszych o szerokości 4 metrów, oznakowanie i oświetlenie go oraz montaż barierek ochronnych i radarowego wyświetlacza prędkości. Zaplanowano również budowę 100 mb chodnika. Zadanie zostało wycenione na kwotę 221 399,99 zł, z czego 98 066,40 zł wyniesie dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałą kwotę pokryją po połowie Powiat Średzki i Gmina Udanin.

Dziękujemy wójtowi Gminy Udanin Wojciechowi Płaziukowi za kolejną wspólna inwestycję. Efektów naszej współpracy jest wiele i  przynoszą one korzyść mieszkańcom, zarówno zmotoryzowanym, jak i pieszym - dodaje Pierzchalski.

rfp - Powiat Średzki

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • Powstaną nowe przejścia dla pieszych w Środzie Śląskiej i Ujeździe Górnym

  2021-09-16 08:44:47

  gość: ~Frania

  ....a kiedy szanowna redakcja zrobi zdjęcie, jak pani sprzedawczyni sprzedaje torbkę cukru?
  I jeszcze się wypowie, że własnie sprzedała cukier. Już ten lans na niestrawności wpływa. A do tego dopisek, że czekają na odpowied z Gminy.....jątrzenie, jątrzenie, jątrzenie we własnym domu !! Opamiętania brak!!!

 • 2021-09-16 18:35:37

  gość: ~Ciekawe gdzie

  Ciekawi mnie w którym miejscu… dosyć ze krzyżówka niebezpieczna z okresami dużego wzmożonego ruchu a oni będą spowalniać ruch wzniesieniem bitumiczny

 • 2021-09-16 18:38:09

  gość: ~Tak jest

  @~Ciekawe gdzie
  Tak jest. Lepiej zrobić przejście z włączana sygnalizacja świetlna przez przechodni. Ile tam osób będzie chciało przejść dziennie?? Nie wiem czy 20… i za każdym razem zatrzymywać auta kilkaset metrów przed krzyżówka? I później na krzyżówce? Już widzę jak jeden z drugim będzie się pchał na trzeciego

 • 2021-09-18 19:47:25

  gość: ~Ciekawe gdzieee

  Zobacz kolego jak prędkość jest samochodow wjeżdżających do Środy od strony Ciechowa gnają jak wariaty. A teraz obniżone BMW będzie musiało zwolnić. Poprostu będzie bezpiecznie

 • 2021-09-16 22:06:08

  gość: ~Księgowy

  A burmistrza jak zwykle nie ma tam gdzie jest potrzebny. Po co nam taki burmistrz za 12 tyś zł miesięcznie?

 • 2021-09-20 20:48:21

  gość: ~marcin

  @~Księgowy
  Kto to wymyślił ten wjazd do budowanego w Środzie Lidla? Mądry to On już był!!!

 • 2021-09-21 08:50:57

  gość: ~Janek

  ostatnio dodany post

  @~marcin
  To jest wjazd alternatywny ;)

REKLAMA