POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Nowe środki na wymianę źródeł ciepła w gminie Malczyce

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Udało się pozyskać dodatkowe środki na wymianę „kopciuchów”. Część mieszkańców już skorzystała z grantu i ma nowe źródło ogrzewania w swoich domach. 

Ale nie dla wszystkich starczyło dofinansowania, wiec powstała lista osób rezerwowych.
- Gminy z powiatu oławskiego, strzelińskiego i średzkiego wspólnie walczyły o dodatkową pulę pieniędzy na ten cel. W końcu się udało. Marszałek Województwa przeznaczył dodatkowe środki, ale ich również dla wszystkich nie wystarczyło. Więc przedstawiciele Gmin spotykali się, by wypracować najlepsze z rozwiązań, by to co jest, możliwie najgospodarniej podzielić. Ostatecznie przyjęto propozycję rozwiązania którą zaproponowałem jako kompromisową. Była to zmodyfikowana wersja podziału grantu burmistrza Środy Śląskiej. Nasze rozwiązanie okazało się najlepsze dla wszystkich. Dla mnie najważniejszym celem było to, żeby wszyscy rezerwowi z naszej Gminy otrzymali dofinansowanie, i to się udało. Nikt z osób oczekujących tym razem nie odejdzie bez pomocy - mówi Andrzej Niemiec wójt gminy Malczyce.
 
Projekt o którym mowa realizowany jest pod nazwą: „Poprawa jakości powietrza poprzez modernizację systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych w gminach powiatu oławskiego, strzelińskiego i średzkiego”, a wnioski o dofinansowanie należało składać do 1 czerwca bieżącego roku.

echo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • Nowe środki na wymianę źródeł ciepła w gminie Malczyce

  2021-09-21 08:32:32

  gość: ~Z Malczyc

  A jakie to "nowe srodki"? Typowa manipulacja słabych pismaków opłacanych z gminnej kasy. Żadne nowe, tylko cały czas te same. Zostały oszczędności to dali ludziom. Ale euforia. Ale cóż. Jak nowy wójt nie ma żadnych sukcesów, same porażki, to i tym się chwali jak moze. Jak to mówią, na bezrybiu i rak ryba. Buahaha...

 • 2021-09-22 21:36:18

  gość: ~Wyborca

  ostatnio dodany post

  @~Z Malczyc to jest dodatkowa pula dla wszystkich gmin biorących udział w tym projekcie. Oby więcej takich projektów.

REKLAMA