POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Zwłoki kobiety w jej mieszkaniu, pożar samochodu czy kolizje na A4 [raport strażaków]

Zdjęcie ilustracyjne fot.: echo

Od 13 września do 19 września w rejonie działania PSP w Środzie Śląskiej doszło do 18 zdarzeń: 4 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń oraz 3 fałszywych alarmów.

W dniu 13.09.2021 r. samochód osobowy wypadł z drogi wojewódzkiej 346 na wysokości miejscowości Gozdawa. Pojazdem podróżowały dwie osoby, jedna została osoba poszkodowana. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz pomocy dla zespołu ratownictwa medycznego podczas transportu osoby poszkodowanej do karetki.

W dniu 13.09.2021 r.  na 115 kilometrze autostrady A4 w stronę Wrocławia doszło do kolizji samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Na skutek zdarzenia poszkodowany został kierowca samochodu osobowego. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Ze względu na wydobywający się dym pokryto pianą ciężką komorę silnika uszkodzonego pojazdu osobowego.

W dniu 13.09.2021 r. doszło do pożaru samochodu osobowego w miejscowości Gozdawa. Działania zastępu JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu w celu ugaszenia pojazdu.

W dniu 14.09.2021 r. w jednym z mieszkań w Środzie Śląskiej podejrzewano, że ulatnia się gaz. Po sprawdzeniu urządzeniami pomiarowymi mieszkania oraz klatki schodowej nie wykryto zagrożenia.

W dniu 14.09.2021 r. na zjeździe z autostrady A4 na węźle w Kostomłotach doszło do kolizji samochodu osobowego z ciężarowym. Nikt nie został poszkodowany. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe.

W dniu 15.09.2021 r. włączyła się czujka tlenku węgla w jednym z mieszkań w Środzie Śląskiej. Przed przybyciem JOP mieszkanie zostało przewietrzone. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonano pomiar urządzeniami na zawartość tlenku węgla we wszystkich pomieszczeniach. Nie wykryto zagrożenia, ponownie przewietrzono mieszkanie i zalecono właścicielowi wykonanie przeglądu kominiarskiego oraz wykonanie serwisu pieca gazowego.

W dniu 17.09.2021 r. doszło do pożaru dwóch stert słomy na polu w miejscowości Jenkowice. Działania zastępów JOP polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się sterty. Działania straży trwały pięć godzin.

W dniu 18.09.2021 r. na drodze powiatowej 2075D w pobliżu Ciechowa  samochód osobowy uderzył w drzewo. Do momentu przybycia zastępów JOP kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielał strażak z JRG, który jechał na służbę. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy poszkodowanemu do momentu  przybycia zespołu ratownictwa medycznego oraz odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe.

W dniu 18.09.2021 r. - Jakubkowice - Dyspozytor PRM w czasie przyjmowania zgłoszenia od 45-letniego mężczyzny z bólami w kartce piersiowej utracił połączenie, bezskutecznie próbował nawiązać kontakt ze zgłaszającym, podejrzewając, że będzie konieczne otwarcie mieszkania, poprosił o pomoc strażaków. Po przybyciu zastępów JOP okazało się, że poszkodowany jest przytomny i otworzył drzwi. Do momentu przybycia na miejsce zdarzenia zespołu PRM udzielono pierwszej pomocy poszkodowanemu.

W dniu 18.09.2021 r. doszło do kolizji na 119 kilometrze autostrady A4 w kierunku Legnicy. Samochód osobowy uderzył w barierki. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe.  

W dniu 19.09.2021 r. strażacy zostali zadysponowania do otwarcia mieszkania w miejscowości Chwalimierz. Zaniepokojeni sąsiedzi od paru dni nie widzieli sąsiadki, a ponadto z mieszkania zaczynał się wydobywać nieprzyjemny zapach. Po otwarciu mieszkania przez strażaków ujawniono zwłoki starszej kobiety.

Ponadto strażacy z terenu powiatu średzkiego uczestniczyli w działaniach gaśniczych w miejscowości Sobolew, gdzie doszło do pożaru na dzikim wysypisku śmieci.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA