POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Powiat średzki jednym z gospodarzy wojewódzkich ćwiczeń ratowniczych

Zdjęcie ilustracyjne fot.: KP PSP Ropczyce

Teren powiatu średzkiego będzie jednym z gospodarzy Wojewódzkich ćwiczeń ratowniczych pk. „ODRA 21”. 

Planowany termin to 22 września 2021 r. od godz. 09.00 do 14.30. Główne działania będą prowadzone na obszarze Zalewu Prężyckiego oraz bezpośrednio przyległym terenie.

Ponadto, jako współorganizator ćwiczeń aplikacyjnych i szkolenia dla przedstawicieli instytucji, służb i straży wszystkich szczebli, w dniu 21 września br. Starosta Średzki zaprosił uczestników do Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej.

Tematem szkolenia, ćwiczeń aplikacyjnych oraz ratowniczych będzie organizacja akcji ratowniczej związanej z powodzią na terenie województwa dolnośląskiego i zdarzeniami dotyczącymi zagrożenia powodzią z wykorzystaniem pododdziałów Dolnośląskiej Brygady Odwodowej , w tym specjalistycznych grup ratowniczych PSP, przy współudziale struktur zarządzania kryzysowego, służb, inspekcji i straży w sytuacjach kryzysowych.

Ćwiczenia ratownicze jednocześnie będą odbywać się na terenie 3 powiatów tj. średzkim, trzebnickimi i wołowskim wraz z wykorzystaniem wojewódzkiego magazynu przeciwpowodziowego.

Scenariusz epizodu realizowanego na zalewie Prężyckim przewiduje gwałtowne, związane z przejściem fali powodziowej, odcięcie półwyspu, który tworzy zalew i konieczność podjęcia działań poszukiwaczo – ratowniczych i ewakuacyjnych osób zaginionych. Przewiduje się udział ok. 100 strażaków i ratowników WOPR i PRM, w tym kilkanaście jednostek sprzętu pływającego.

W związku z powyższym mogą nastąpić pewne utrudnienia związane z przemieszczaniem się znacznych ilości pojazdów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych wraz ze sprzętem pływającym w godzinach porannych między 7 a 8 oraz popołudniowych 14 a 15 niemal na trenie całego powiatu.

Dziękujemy za zrozumienie.

Komendant Powiatowy
Państwowej Straży Pożarnej
w Środzie Śląskiej

mpr

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

  • Powiat średzki jednym z gospodarzy wojewódzkich ćwiczeń ratowniczych

    2021-09-22 21:27:27

    gość: ~strażak

    ostatnio dodany post

    Szacun dla naszych dzielnych strażaków ! Sporo się dzisiaj działo w okolicach - ogromna ilość wozów i łodzi. Szeroko zakrojone działania. Zapewne z korzyścią wyjdzie to dla mieszkańców. Będziemy czuli się jeszcze bezpieczniej.

REKLAMA