POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Średzcy funkcjonariusze kontynuują akcję „Bezpieczna droga do szkoły”

Policjanci spotykają się z uczniami w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” fot.: KPP Środa Śląska

Celem akcji jest przypominanie uczniom, ale także przedszkolakom, o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas ich drogi do i ze szkoły. 

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Miękini odwiedzili uczniów najmłodszych klas Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola w Pisarzowicach, aby przypomnieć im o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. - Była to więc okazja do zwrócenia najmłodszym uwagi na to, w jaki sposób należy przechodzić na drugą stronę jezdni, aby było bezpiecznie oraz jak radzić sobie w sytuacjach niebezpiecznych - informuje mł.asp. Karol Dudziak z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Mundurowi zachęcali uczniów do noszenia elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko robi się ciemno, spełniają swoją rolę i czynią ich użytkowników widocznymi. - Podczas pogadanek była też mowa o bezpiecznym podróżowaniu samochodem, a także o tym jak reagować, kiedy dziecko zaczepi obca osoba. Łącznie przeprowadzono 21 spotkań, w których wzięło udział 440 uczniów - dodaje policjant.

echo/KPP Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA