POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Policja apeluje

Wypadek na obwodnicy Miękini fot.: KPP Środa Śląska

6 października doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których dwie osoby doznały poważnych obrażeń.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż w zdarzeniu na drodze W341 sprawca, który podjął manewr wyprzedzania bez upewnienia się czy będzie on bezpieczny, odjechał z miejsca bez udzielenia pomocy poszkodowanym. W drugim przypadku doszło do niezachowania bezpiecznej odległości pomiędzy kierującym, a poprzedzającym go pojazdem, co do prowadziło do najechania na tył pojazdu. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

Do poważnego wypadku doszło wczoraj popołudniu. Poszkodowani w nim zostali kierujący, którzy prawidłowo poruszali się w przeciwnych kierunkach drogi. Trzeci uczestnik zdarzenia, kierujący Fiatem, który jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, nie zachował należytej ostrożności przy manewrze wyprzedzania, odjechał z miejsca zdarzenia. W wyniku tego zdarzenia poważne obrażenia odniosły dwie osoby, które zostały przetransportowane do szpitali.

Obecnie śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia, w tym również poszukują trzeciego uczestnika wypadku.

Średzcy policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności na drodze i apelują do kierujących o bezpieczną jazdę, uwzględniającą obowiązujące przepisy ruchu drogowego, prędkość dostosowaną do warunków panujących na drodze, z jednoczesnym zwróceniem uwagi na innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że podejmowane przez nas decyzje na drodze, oraz wykonywane manewry muszą być bezpieczne dla nas samych, jak również dla innych uczestników ruchu.

Kierowco – planując podróż:

Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych;

Respektuj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości, korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach;

Dostosuj  prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności;

Zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami;

Nie wyprzedzaj, ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach;

Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu;

Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje kierującego pojazdem;

Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży.

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód oraz zza przeszkody w postaci np. zaparkowanego pojazdu. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierowca nas widzi i czy zdąży wyhamować. Każdy pieszy powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że dla kierujących pojazdami będziemy lepiej widoczni.

Apelujemy o rozsądek i bezpieczną jazdę.

echo/KPP Środa Śląska

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Policja apeluje

  2021-10-08 13:16:59

  gość: ~DawPetr

  nikomu nic sie nie stało w tym wypadku

 • 2021-10-09 00:29:58

  gość: ~Patrycja Woźniak

  Jeśli ktoś ma jakieś informacje na temat wypadku to proszę o kontakt

 • 2021-10-09 00:55:11

  gość: ~Patrycja Woźniak

  @~Patrycja Woźniak
  537669396

 • 2021-10-10 22:21:08

  gość: ~gramaś

  ostatnio dodany post

  Ten artykuł to dno. Nie można zrozumieć co się stało w tym wypadku ze zdjęcia. Wygląda na to że wypadku doznał pojazd wyprzedzany kasując sobie prawy bok a nie pojazd który jechał na czołówkę. Jakim cudem?

REKLAMA