POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Świetlice wiejskie w Mazurowicach i Rusku będą miały nowe wyposażenie. Gminie przyznano dotacje

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Gmina Malczyce

Gmina Malczyce pod koniec września podpisała umowę na wyposażenie świetlic wiejskich w Mazurowicach i Rusku.

Zadanie opiewa na ponad 68 tys. złotych. - Warto przypomnieć, że wcześniej samorząd złożył projekt w ramach konkursu Odnowa Dolnośląskiej Wsi 2021 i uzyskał dofinansowanie w kwocie niemal 30 tys. złotych. Wyposażeniem nowo wybudowanych świetlic, głównie w sprzęt gastronomiczny zajmie się firma UNIgastro Sp. z o.o. Doposażenie pozwoli na urządzenie i dostosowanie kuchni oraz pomieszczeń gospodarczych do profesjonalnej organizacji wydarzeń kulturalnych - informują przedstawiciele Urzędu Gminy Malczyce.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego rozstrzygnął konkurs na projekty do realizacji w ramach programu Odnowa Dolnośląskiej Wsi jeszcze w czerwcu tego roku. Do dofinansowania zakwalifikowało się 46 projektów na łączną kwotę ponad 1,3 mln złotych w tym gmina Malczyce. Beneficjentami konkursu mogły być gminy wiejskie i miejsko-wiejskie, a kwota dofinansowania wynosiła maksymalnie 30 tys. złotych i nie więcej niż 50 proc. kosztów. - Ponad 110 projektów, które uzyskały dofinansowanie, to wiele ważnych inwestycji m.in. na boiska, place zabaw, świetlice i inne miejsca rekreacji niezwykle istotne z punktu widzenia mieszkańców. Gratuluję wszystkim samorządom, których wnioski uzyskały akceptację – informował wicemarszałek Grzegorz Macko.

- Odnowa wsi jako nurt rozwoju obszarów wiejskich zakłada rozwój oparty na specyfice i niepowtarzalnych walorach danej miejscowości. Celem nadrzędnym programu jest szeroko rozumiana poprawa warunków życia na wsi oraz ekonomicznej niezależności wsi. Stan ten można uzyskać poprzez trwałe upodmiotowienie społeczności lokalnych i stworzenie poczucia odpowiedzialności za przyszłość własnych małych ojczyzn poprzez zapewnienie wiedzy, umiejętności i wsparcia zewnętrznego - czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

echo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

  • Świetlice wiejskie w Mazurowicach i Rusku będą miały nowe wyposażenie. Gminie przyznano dotacje

    2021-10-08 09:40:43

    gość: ~ZOrientowany

    ostatnio dodany post

    Przecież to już 3 raz o tym samym. Czyżby takie dno osiągał wójt nowy, ze nie ma się czym chwalić?

REKLAMA