POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Uwaga kierowcy! Policja prowadzi dziś wzmożone kontrole drogowe i sprawdza trzeźwość kierowców

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, będą dziś prowadzić wzmożone kontrole drogowe pn. „Trzeźwy poranek” na drogach powiatu średzkiego.

- To właśnie alkohol i inne substancje działające podobnie, pod których wpływem niektórzy wsiadają za kierownicę, są jedną z najczęstszych przyczyn, przez które dochodzi do poważnych wypadków drogowych. Aby ograniczyć to realne zagrożenie średzcy funkcjonariusze cyklicznie prowadzą wzmożone działania, aby wyeliminować z ruchu skrajnie nieodpowiedzialne osoby, które zdecydowały się kierować autem „na podwójnym gazie” - informuje mł. asp. Karol Dudziak ze średzkiej komendy policji.

Apelujemy do kierowców o to, aby miejsce za kierownicą zajmowały w pojazdach jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe. - Nawet najmniejsza ilość alkoholu może ograniczyć naszą percepcję i stworzyć zagrożenie dla nas, naszych bliskich oraz innych użytkowników dróg. Jazda na podwójnym gazie grozi spowodowaniem wypadku i śmiercią nie tylko osób znajdujących się w aucie, ale także przypadkowych niechronionych uczestników ruchu drogowego - dodaje policjant.

Niestety, niektórzy wciąż pozostają głusi na te apele. Jeśli nie jesteś pewien swojego stanu, przed jazdą autem sprawdź, czy jesteś trzeźwy. - W każdej komendzie Policji, także w Środzie Śląskiej, istnieje możliwość sprawdzenia się przed wyruszeniem w podróż. Należy jednocześnie pamiętać, że wynik 0,00 na alkomacie nie zawsze świadczy o tym, że jesteśmy zdolni do jazdy. Zmęczenie, brak snu, rozkojarzenie, zły stan zdrowia, czy przyjmowane leki to czynniki, które należy brać pod uwagę, siadając za kierownicę - wyjaśnia Dudziak.

echo/KPP Środa Śląska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

  • Uwaga kierowcy! Policja prowadzi dziś wzmożone kontrole drogowe i sprawdza trzeźwość kierowców

    2021-10-20 11:44:15

    gość: ~ala

    ostatnio dodany post

    dlaczego tak rzadko

REKLAMA