POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Zderzenie skutera z autem, potrącenie dzika, pożar sterty słomy [raport strażaków]

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Od 4 do 10 października w rejonie działań Komendy Powiatowej PSP w Środzie Śląskiej doszło do 10 zdarzeń: jednego pożaru, ośmiu miejscowych zagrożeń i fałszywego alarmu. Przedstawiamy raport.

4 października na jednej z ulic w Środzie Śląskiej doszło do zderzenia skutera z samochodem osobowym. Dwie osoby zostały poszkodowane, zabrane przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy ZRM w działaniach medycznych.

6 października samochód osobowy wypadł z drogi wojewódzkiej nr 346 pomiędzy miejscowościami Kryniczno a Gozdawa. Pojazdem podróżowała jedna osoba, zabrana przez ZRM do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe.  

8 października na 125 kilometrze autostrady A4 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W pojazdach podróżowały trzy osoby, jedna odniosła obrażenia. Do zdarzenia zadysponowano JRG Środa Śląska, JRG Kąty Wrocławskie oraz OSP Kostomłoty. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili poszkodowanej osobie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach.

Tego samego dnia droga krajowa DK 94 na wysokości miejscowości Wróblowice samochód osobowy uderzył w dzika. Pojazdem podróżowały dwie osoby, po przebadaniu przez ZRM pozostały na miejscu zdarzenia. Pojazd zabezpieczono do przyjazdu na miejsce patrolu policji.

9 października w okolicach miejscowości Szczepanów doszło do pożaru sterty słomy, pożar nie stanowił zagrożenia dla zabudowań. Podano jeden prąd wody w celu ograniczenia rozprzestrzenianiu się ognia na pobliskie zarośla.

Wrześniowa wizyta strażaków w przedszkolu

W dniu 27 września strażacy odwiedzili dzieci z Publicznego Przedszkola w Szczepanowie. Zaprezentowali sprzęt jaki znajduję się na wyposażeniu samochodu pożarniczego. Omówili zasady zachowania w przypadku pożaru lub innych niebezpieczeństw, w tym bezpiecznych zasad ewakuacji. Dzieci w trakcie wizyty funkcjonariuszy mogły przymierzyć hełm strażacki i "przebrać się" za strażaka. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziła możliwość podawania wody z prądownicy wodnej linii szybkiego natarcia.

echo/PSP w Środzie Śląskiej

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

  • Zderzenie skutera z autem, potrącenie dzika, pożar sterty słomy [raport strażaków]

    2021-10-11 18:48:29

    gość: ~Poszkodowana

    ostatnio dodany post

    06.10. Akumulator odłączył mi kierowca, który się zatrzymał z pomocą. Nie stażacy :) A wypadek miał miejsce między Jugowcem a Krynicznem. A nie Gozdawą ;)

REKLAMA