POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Średzcy strażacy wzięli udział w szkoleniu. Po zdanym egzaminie zasilą szeregi ratowników-ochotników

Średzcy strażacy wzięli udział w szkoleniu fot.: PSP Środa Śląska

16 października odbył się egzamin praktyczny dla kursantów, którzy odbyli szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straż Pożarnych z powiatu średzkiego.

Organizatorem szkolenia była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej. - Do praktycznej części egzaminu zostały zakwalifikowane aż 34 osoby. Druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych niemal ze wszystkich jednostek z terenu powiatu średzkiego, musiały uczestniczyć w co najmniej 80 proc. godzin przewidzianych w szkoleniu, zaliczyć test w komorze dymowej, gdzie sprawdzane było to, jak reagują na ekstremalne sytuacje z jakimi podczas działań ratowniczo – gaśniczych spotykają się strażacy i na końcu zaliczyć wszechstronny egzamin ratowniczy - informuje średzka komenda PSP.

- Kończąc to szkolenie stają na początku drogi ratowniczej, zasilając szeregi ratowników – ochotników, którzy ramię w ramię ze strażakami z PSP zapewniają bezpieczeństwo mieszkańców i gości powiatu średzkiego. Gratulujemy wytrwałości oraz życzymy bezpiecznej i satysfakcjonującej służby w szeregach rodzimych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych - podsumowują organizatorzy szkolenia.

echo/PSP Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA