POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Gmina Malczyce otrzymała Promesę z programu „Cyfrowa Gmina”

Dotacja dl gminy Malczyce odebrana fot.: mpr

18 października w Oleśnicy odbyło się spotkanie,  podczas którego przedstawiciele samorządów, w tym naszej gminy otrzymali symboliczne czeki.

Gmina Malczyce otrzyma 176.430,00 zł z programu „Cyfrowa Gmina”. Dzięki otrzymanej dotacji będziemy mogli sfinansować m.in. dalszą cyfryzację urzędu, kupić sprzęt komputerowy, przygotować urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami, wykupić szkolenia czy wyposażyć urzędy w specjalistyczne programy.

Pieniądze pochodzące z Unii Europejskiej mogą być przeznaczone na jednostki podległe samorządom i obejmują wydatki poniesione od lutego 2020 roku. Czas na rozliczenie projekty mija we wrześniu 2023 roku.

Urząd będzie się zmieniał. Coraz więcej spraw będzie można załatwić zdalnie. Do tego celu niezbędny jest zakup nowoczesnego oprogramowania i wymiana starych kilkunastoletnich komputerów na nowe. Dlatego składaliśmy wnioski na takie działania i szczęście nam dopisało. Ale to nie wszystko. Chcemy iść dalej i przystosować urząd Gminy do obsługi osób niepełnosprawnych, bo dzisiaj bariery architektoniczne uniemożliwiają wjazd do budynku osobom na wózku inwalidzkim. Gdy taka osoba coś potrzebuje, to umawiam się z nią u niej w domu, bo nie ma innej rady. To przede wszystkim chcę zmienić i dlatego składamy kolejne wnioski o dofinansowanie, tym razem na przebudowę urzędu Gminy. Komentuje Andrzej Niemiec Wójt Gminy Malczyce.

mpr

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • Gmina Malczyce otrzymała Promesę z programu „Cyfrowa Gmina”

  2021-10-20 10:33:14

  gość: ~ZOrientowany

  Dostała, jak wszystkie gminy w Polsce. Więc co to za sukces??? Dawali wszystkim, to i tu skapło. Po co to się chwalić? Pisiory dały każdej gminie. To wstyd się chwalić czyms takim.

 • 2021-10-21 19:54:11

  gość: ~Mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  Kiedy będą dostępne na stronie gminy umowy jakie gmina podpisuje?

REKLAMA