POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

“Dzień z pracodawcą” - aby współpraca układała się jeszcze lepiej

“Dzień z pracodawcą” w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej fot.: rfp - powiat średzki

“Dzień z pracodawcą”. Spotkanie zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej.

Celem spotkania było budowanie świadomości prawnej w zakresie sytuacji na lokalnym rynku pracy oraz zatrudnienie cudzoziemców. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 21 firm z terenu powiatu. Gości przywitali starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz i dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Halina Semegen. 

 
–  Bardzo cieszę się, że tak wiele firm przyjęło zaproszenie i mogę się dzisiaj z Państwem spotkać. Zdaję sobie sprawę, że na dobrobyt poszczególnych gmin, powiatów i naszego państwa macie wpływ przede wszystkim wy. Przez waszą działalność posiadamy środki na funkcjonowanie. Nasz Powiat jest klasyfikowany jako powiat o bardzo dobrej perspektywie rozwojowej. W rankingu finansowym samorządu terytorialnego za rok 2020 zajęliśmy drugie miejsce na Dolnym Śląsku. Dlatego cieszymy się, że Państwa firmy na miejsce swojej działalności wybrali nasz rejon. Ze swojej strony deklaruję wolę współpracy oraz pomocy w rozwiązywaniu problemów, na jakie traficie – podkreślał starosta Szałankiewicz.  
 
Spotkanie składało się z tematycznych bloków. Dyrektor PUP wraz z pracownikami przedstawili aktualną sytuację na lokalnym rynku pracy, a także regulacje prawne odnośnie zatrudniania   cudzoziemców. Następnie w panelu dyskusyjnym głos zabrali przedstawiciele zaproszonych instytucji m.in. Krajowej Administracji Skarbowej, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy, Państwowej Straży Granicznej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
 
– Wzmocnienie współpracy między urzędem pracy a pracodawcami odgrywa kluczową rolę dla rozwoju rynku pracy oraz przeciwdziałaniu bezrobociu. Cieszę się, że w “Dniu z pracodawcą” uczestniczy coraz więcej firm, bo aż dwie trzecie naszych zadań to te, które realizujemy na ich rzecz – podsumowała inicjatywę Halina Semegen, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

rfp - Powiat Średzki

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA