POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Uwaga kierowcy! Policja będzie prowadziła działania pn. „Trzeźwy poranek” w najbliższy poniedziałek

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

W poniedziałek 15 listopada na drogach powiatu średzkiego będą wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Wszystko w ramach akcji średzkiej policji pn.  „Trzeźwy poranek”. 

Podczas prowadzonych działań policjanci kontrolować będą trzeźwość kierowców poruszających się po drogach naszego powiatu. - Apelujemy do kierowców o to, aby miejsce za kierownicą zajmowały w pojazdach jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe. Nawet najmniejsza ilość alkoholu może ograniczyć naszą percepcję i stworzyć zagrożenie dla nas, naszych bliskich oraz innych użytkowników dróg. Jazda na podwójnym gazie grozi spowodowaniem wypadku i śmiercią nie tylko osób znajdujących się w aucie, ale także przypadkowych niechronionych uczestników ruchu drogowego - informuje mł. asp. Karol Dudziak z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

W każdej komendzie Policji, także w Środzie Śląskiej, istnieje możliwość sprawdzenia się przed wyruszeniem w podróż. - Należy jednocześnie pamiętać, że wynik 0,00 na alkomacie nie zawsze świadczy o tym, że jesteśmy zdolni do jazdy. Zmęczenie, brak snu, rozkojarzenie, zły stan zdrowia, czy przyjmowane leki to czynniki, które należy brać pod uwagę, siadając za kierownicę - wyjaśnia policjant.

echo/KPP Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA