POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Uniwersytet Seniorów w Malczycach – wybór władz stowarzyszenia oraz Inauguracja Roku Akademickiego

Uniwersytet Seniorów w Malczycach fot.: mpr

Wczoraj, tj, 16 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Malczyce odbyło się zebranie członków Uniwersytetu Senioralnego w Malczycach, którego celem było powołanie do życia stowarzyszenia.

Oficjalnie podjęto uchwały o powołaniu, przyjęciu statutu oraz wybrano władze Stowarzyszenia Uniwersytetu Senioralnego w Malczycach. Prezesem został Tadeusz Libor, wiceprezesem Ryszard Biedka, sekretarzem Stefan Grycz, skarbnikiem Lidia Klemenczak, a członkiem zarządu Grażyna Tomaszewska.

W najbliższą sobotę, 20 listopada o godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Malczycach odbędzie się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Senioralnego w Malczycach.

Nie mamy kompleksów, wiec zaczynamy jak należy. Chór zaśpiewa „Gaudeamus igitur„, będzie wykład otwarcia, rozdanie indeksów i wręczenie promesy na pierwszą, własną pracownię komputerową. Zajęcia odbywać się będą w „uniwersyteckich” salach w budynku szkoły przy ul. Dworcowej, a także w świetlicach w różnych miejscowościach naszej Gminy. Nie tylko wykłady lekarzy, ale zajęcia ruchowo-rehabilitacyjne, rękodzieło, prace z komputerem i wiele innych niespodzianek przygotowali organizatorzy naszego Uniwersytetu. Udział jest bezpłatny. Wystarczy być seniorem i mieć chęć dalszego rozwoju oraz spotkań z przyjaciółmi i spędzenia wyśmienicie swojego wolnego czasu. Dlatego bardzo namawiam do udziału w zajęciach. Uniwersytet Senioralny w Malczycach, to moim zdaniem wyjątkowy i historyczny projekt, w którym po prostu trzeba wziąć aktywny udział – komentuje wójt gminy Malczyce Andrzej Niemiec.

W dalszym ciągu zachęcamy Seniorów do składania deklaracji przystąpienia do Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Malczycach

Deklaracja dostępna jest również w Urzędzie Gminy Malczyce w pokoju nr 21.

Gmina Malczyce

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • Uniwersytet Seniorów w Malczycach – wybór władz stowarzyszenia oraz Inauguracja Roku Akademickiego

  2021-11-18 19:03:48

  gość: ~Obserwator

  O mój Boże, wracają uniwersytety dla towarzyszy. Dziekanem jest I sekretarz, prodziekanem rodem z Wilczkowa jest tow. Z bródką itd. To jest ta świeżość nowego wójta z Malczyc

 • 2021-11-18 20:22:33

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Obserwator
  Popieram wstyd!

 • 2021-11-23 16:48:12

  gość: ~Odra

  @~Obserwator
  No tak prezes skonczył studia w poł roku W prl.to wprawiony.Ale komuna....

 • 2021-11-18 19:20:07

  gość: ~Franiogg

  O ja pier..le wieś śpiewa i tanczy

 • 2021-11-20 19:54:26

  gość: ~student

  Czekamy z niecierpliwością na bezposrednią relację z inauguracji. A dzieci szkolne z Dworcowej cisną sie z dużymi uczniami na szkolnej a budynek na Dworcowej opalany stoi pusty. Ciekawe, że rodzicom to nie przeszkadza?

 • 2021-11-21 19:04:24

  gość: ~Mieszkaniec

  @~student
  Przeszkadza i to bardzo! Dzieci nawet szatni nie mają tylko ubrania korytarzu w hali wieszają... Brak ładu i składu!

 • 2021-11-22 22:06:31

  gość: ~Człowiek z Malczyc

  Ci seniorzy w małej szkole będą codziennie 5 lekcji mieli we wszystkich salach?

 • 2021-11-23 23:33:52

  gość: ~nba

  ostatnio dodany post

  @~Człowiek z Malczyc
  Już niektóre klasy są ma kwarantannie i niepotrzebnie naraża się najmłodsze dzieci na przebywanie w aurze wirusów. Co ten wójt wyprawia, A co na to kuratorium?

REKLAMA