POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Szlachetna Paczka 2021 z udziałem Powiatu Średzkiego!

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja społeczna pomagająca rodzinom, które z przyczyn od siebie niezależnych znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Po raz kolejny w niesienie mądrej pomocy włączył się nasz Powiat wraz z partnerami.

Szlachetna Paczka to bardzo dobrze zorganizowana akcja. To nie tylko pomoc materialna w postaci sprzętu, odzieży czy też artykułów spożywczych, ale przede wszystkim wsparcie mentalne dla osób i rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji. Otrzymane wsparcie ma im pomóc pokonać trudności, a jednocześnie przywrócić wiarę w bezinteresowność i ludzką życzliwość. W tym roku z bazy potrzebujących wybraliśmy wielodzietną rodzinę z gminy Środa Śląska. Paczkę dla niej przygotujemy razem z Muzeum Regionalnym i Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej. Niedługo będziemy dzielić się zadaniami, ale już czuć pozytywną energię do działania – mówi wicestarosta Sebastian Burdzy.

Na przygotowanie paczki urzędnicy mają trzy tygodnie. Dary do potrzebujących rodzin wolontariusze będą rozwozić w Weekend Cudów, który w tym roku przypada 11 i 12 grudnia.

W tym roku  w Powiecie Średzkim działają trzy rejony:

  • Rejon Gmina Malczyce, magazyn dostarczania paczek: świetlica wiejska w Chomiąży, ul. Średzka 42
  • Rejon Gmina Miękinia, magazyn: Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini, ul. Kościuszki 43
  • Rejon Powiat Średzki (gm. Środa Śląska, gm. Udanin, gm. Kostomłoty), magazyn:hala sportowa Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej, ul. Wrocławska 12.

Informację o potrzebujących rodzinach można znaleźć tutaj.

Szlachetna Paczka jest organizowana od 2001 roku. Podczas zeszłorocznego 20. finału akcji pomoc otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin z 93 miejscowości. Łączna wartość paczek przekroczyła 51 milionów złotych. W akcję zaangażowało się 420 tysięcy Polaków, w tym 11 tysięcy wolontariuszy.

rfp - powiat średzki

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA